ارتباط با ما :

Info@Shimiaria.Ir

02166859220

برچسب ها

5و5 دی متیل1،3 سیکلوهگزان دیون 7 نیترواکتینومایسینD سیگما آنتی بادی سیگما اتیل 4-(دی متیل آمینو)بنزوات اسید آنترانیلیک اسید اسکوربیک مرک ال سیستئین هیدروکلراید مونوهیدرات سیگما ال پرولین ان ان دی متیل فرمامید سیگما اپی گالوکاتچین گالات تریزما هیدروکلراید تری سدیم سیترات بازیک دی هیدرات جنستئین سیگما دیاستاز سیگما دی متیل دیوکسولان زایلیتول سیگماآلدریچ سدیم هیدروکسید سیگما سدیم کندرویتین سولفات سیگما شیمیایی ظرفشویی فرمول فرمول تهیه مایع ظرفشویی فرمول تهیه مایع ظرفشویی در خانه فرمول مایع ظرفشویی فنل سیگما لیپوپلی ساکاریدهای LPS- مایع مایع ظرفشویی محصولات سیگما آلدریچ محلول هیدروکسید آمونیوم سیگما مواد مواد شیمیایی مواد شیمیایی سیگما آلدریچ نمایندگی سیگماآلدریچ نمایندگی مرک آلمان نیکوتین مرک هپتاهیدرات دی بازیک فسفات سدیم هگزا متیل دی سیلازان هیدروکسی آپاتیت سیگما پاکلی تاکسل سیگما پلی کاپرولاکتون سیگما کارتوژنین سیگما کرومومایسین A3 کلریدطلا تری هیدرات (III) سیگما کلرید کلسیم سیگما

شیمی آریا

شیمی آریا نمایندگی وارد کننده تمامی مواد شیمیایی مرک آلمان در ایران! همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید

سدیم کلرید

سدیم کلرید /ˌsoʊdiəm ˈklɔːraɪd/،[8] که معمولاً به عنوان نمک شناخته می شود (اگرچه نمک دریا حاوی نمک های شیمیایی دیگری نیز می باشد)، یک ترکیب یونی با فرمول شیمیایی NaCl است که نشان دهنده نسبت 1:1 یون های سدیم و کلرید است. کلرید سدیم بیشترین نمکی است که مسئول شوری آب دریا و مایع خارج سلولی بسیاری از موجودات چند سلولی است.

در شکل خوراکی خود، نمک (همچنین به عنوان نمک خوراکی شناخته می شود) معمولاً به عنوان چاشنی و نگهدارنده غذا استفاده می شود. مقادیر زیادی از سدیم کلرید در بسیاری از فرآیندهای صنعتی استفاده می شود و منبع اصلی ترکیبات سدیم و کلر است که به عنوان مواد اولیه برای سنتزهای شیمیایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. یکی دیگر از کاربردهای عمده کلرید سدیم، یخ زدایی معابر در هوای زیر یخبندان است.

کمپانی سیگماآلدریچ (Sigma) یکی از شرکت‌های تأمین کننده مواد شیمیایی و تحقیقاتی است و محصولات مرتبط با رسوراترول را نیز عرضه می‌کند. این شرکت برخی از محصولاتی را که حاوی رسوراترول هستند، شامل پودر رسوراترول، محلول‌های حلال رسوراترول و کپسول‌های رسوراترول عرضه می‌کند. این محصولات برای استفاده در تحقیقات علمی در زمینه‌های مختلف، از جمله تحقیقات مرتبط با سلامتی، بیماری‌های مرتبط با سن و پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با التهابات، استفاده می‌شوند.

شرکت شیمی اندیشان آریا وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که  سدیم کلرید کد S3014 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

سدیم کلرید

سدیم کلرید (Sodium Chloride) یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی NaCl است. این ترکیب بصورت یک بلور بی‌رنگ یا سفید، با طعم شور و بوی خاصی که به این علت است که به صورت گسترده در تهیه غذاها و نگهداری آن‌ها استفاده می‌شود، در دسترس است. برخی از کاربردهای سدیم کلرید در زیر آمده است:

1- غذا: سدیم کلرید به عنوان یک ماده شور کننده در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب به عنوان یک ماده افزودنی به غذاهای مختلف اضافه می‌شود تا طعم آن‌ها بهتر شود و باعث حفظ طعم اصلی غذاها در فرآیند نگهداری شود.

2- پزشکی: سدیم کلرید به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده و ضد التهابی در پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب به عنوان یک محلول از پزشکان برای شستشوی زخم‌ها و درمان برخی بیماری‌های پوستی تجویز می‌شود.

3- شیمی: سدیم کلرید به عنوان یک ماده اولیه در تهیه برخی ترکیبات شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال، سدیم کلرید به عنوان یکی از ماده اولیه در تولید سدیم هیدروکسید، سدیم کربنات، سدیم سولفات و سدیم بی کربنات استفاده می‌شود.

4- صنایع نساجی: سدیم کلرید در رنگرزی پارچه‌ها و تولید الیاف نساجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب به عنوان یک عامل پایستی در فرآیند رنگرزی و پرداخت پارچه‌ها به کار می‌رود.

5- داروسازی: سدیم کلرید به عنوان یک ماده اولیه در تولید برخی از داروها مانند دیازپام (Diazepam) و سرکوب کننده‌های سیستم عصبی مرکزی (CNS depressants) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در کل، سدیم کلرید به عنوان یک ماده شور کننده در صنایع غذایی، به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده و ضد التهابی در پزشکی، به عنوان یک ماده اولیه در تهیه برخی ترکیبات شیمیایی، در صنایع نساجی و در تولید برخی از داروها مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این، سدیم کلرید به عنوان یک ماده الکترولیتی مهم در بدن، در حفظ تعادل الکترولیتی و فشار خون، کنترل حرکت ماهیچه‌ها و عملکرد سیستم عصبی مرکزی نیز نقش دارد.

سدیم کلرید

سدیم کلرید

مشخصات محصول سدیم کلرید کد S3014

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.sigmaaldrich.com مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: سدیم کلرید
 • نام لاتین: Sodium chloride
 • کد: S3014
 • برای زیست شناسی مولکولی، DNase، RNase، و پروتئاز، هیچ یک شناسایی نشد، ≥99٪ (تیتراسیون)
 • مترادف(ها): هالیت، NaCl
 • فرمول خطی: NaCl
 • شماره CAS: 7647-14-5
 • وزن مولکولی: 58.44
 • بیلشتاین: 3534976
 • شماره EC: 231-598-3
 • شماره MDL: MFCD00003477
 • شناسه ماده PubChem: 24899542

خواص محصول

 • grade: for molecular biology
 • Quality Level: 200
 • Assay: ≥99% (titration)
 • form: crystalline
 • turbidity: ≤3.5 NTU
 • pH: 7
 • mp: 801 °C (lit.)
 • solubility: H2O: 1 g/10 mL, clear, colorless
 • anion traces: phosphate (PO43-): ≤5 ppm
 • cation traces
  K: ≤50 ppm
  heavy metals (as Pb): ≤5 ppm
سدیم کلرید

سدیم کلرید

بسته بندی

 • 500 گرم
 • 5 کیلوگرم
 • 10 کیلوگرم

کاربرد سدیم کلرید کد S3014

سدیم کلرید یک ترکیب شیمیایی است که در صنایع مختلف، پزشکی و تغذیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زیر به برخی از کاربردهای سدیم کلرید اشاره شده است:

ضدعفونی‌کننده: سدیم کلرید به عنوان یک ضدعفونی‌کننده مؤثر است. این ترکیب به‌طور معمول برای ضدعفونی کردن پوست، زخم‌ها، سطوح و ابزارهای پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آنتی‌اکسیدان: سدیم کلرید همچنین به عنوان یک آنتی‌اکسیدان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب می‌تواند با جلوگیری از تولید رادیکال‌های آزاد، از خطرات ایجاد آسیب در سلول‌ها و بافت‌های بدن جلوگیری کند.

تنظیم کننده pH: سدیم کلرید به عنوان یک تنظیم کننده pH نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب می‌تواند به عنوان یک ماده خنثی‌کننده برای اسیدهای موجود در برخی مواد مانند غذا، نوشیدنی و آب استفاده شود.

تسکین درد: سدیم کلرید به عنوان یک تسکین دهنده درد نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب می‌تواند در درمان دردهای عضلانی، مفصلی و سرفه مؤثر باشد.

ترکیبات شیمیایی: سدیم کلرید به عنوان یک ترکیب شیمیایی، در تولید برخی ترکیبات دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال، این ترکیب در تولید برخی پلاستیک‌ها، رنگ‌ها، لاستیک‌ها و مواد شوینده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید و فروش سدیم کلرید کد S3014

شرکت شیمی اندیشان آریا که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده سدیم کلرید کد S3014 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی اندیشان آریا تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                            نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                                   ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقذامات بیوشیمی سدیم کلرید

سدیم کلرید یک ترکیب شیمیایی است که در بسیاری از فرآیندهای بیوشیمیایی در بدن انسان نقش مهمی دارد. برخی از اقدامات بیوشیمیایی سدیم کلرید در بدن عبارتند از:

تنظیم تعادل آب و الکترولیت: سدیم کلرید به عنوان یکی از مهمترین الکترولیت‌ها در بدن عمل می‌کند و در تنظیم تعادل آب و الکترولیت در بدن نقش دارد.

تنظیم فشار خون: سدیم کلرید به عنوان یک عامل مهم در تنظیم فشار خون عمل می‌کند. مصرف بیش از حد سدیم کلرید می‌تواند باعث افزایش فشار خون شود.

انتقال اعصاب: سدیم کلرید به عنوان یکی از الکترولیت‌های مهم در بدن، در انتقال سیگنال‌های عصبی نیز نقش دارد. این ترکیب به عنوان یک یون موثر در ایجاد پتانسیل عملیاتی سلول‌های عصبی و عضلانی عمل می‌کند.

تولید اسید معده: سدیم کلرید به عنوان یک عامل مهم در تولید اسید معده عمل می‌کند. این ترکیب با کمک پمپ هیدروژن-پتاسیم، به تولید اسید هیدروکلریک در معده کمک می‌کند.

تنظیم pH: سدیم کلرید به عنوان یک تنظیم کننده pH، در تنظیم pH مایعات بدن نیز نقش دارد. این ترکیب به عنوان یک ماده خنثی‌کننده در بدن عمل می‌کند و به حفظ pH مایعات بدن کمک می‌کند.

ترمیم بافت: سدیم کلرید به عنوان یک عامل مهم در ترمیم بافت‌های آسیب دیده نیز عمل می‌کند. این ترکیب با کمک الکترولیت‌های دیگر، به تغذیه سلول‌ها و بافت‌های آسیب دیده کمک می‌کند و فرآیند ترمیم بافت را تسریع می‌کند.

سدیم کلرید

سدیم کلرید

صنعت کلر قلیایی

همچنین ببینید: فرآیند کلرآلکالی

این نقطه شروع برای فرآیند کلرآلکالی است، فرآیند صنعتی برای تولید کلر و هیدروکسید سدیم، طبق معادله شیمیایی.

{\displaystyle {\ce {2 NaCl + 2 H2O ->[الکترولیز] Cl2 + H2 + 2 NaOH}}}{\displaystyle {\ce {2 NaCl + 2 H2O ->[الکترولیز] Cl2 + H2 + 2 NaOH} }}

این الکترولیز در یک سلول جیوه، یک سلول دیافراگمی یا یک سلول غشایی انجام می شود. هر کدام از آنها از روش متفاوتی برای جداسازی کلر از هیدروکسید سدیم استفاده می کنند. به دلیل مصرف انرژی بالای الکترولیز، سایر فناوری‌ها در حال توسعه هستند، به طوری که پیشرفت‌های کوچک در راندمان می‌تواند بازده اقتصادی زیادی داشته باشد. برخی از کاربردهای کلر عبارتند از تولید ترموپلاستیک پی وی سی، ضدعفونی کننده ها و حلال ها.

هیدروکسید سدیم به طور گسترده در بسیاری از صنایع مختلف استفاده می شود که امکان تولید کاغذ، صابون و آلومینیوم و غیره را فراهم می کند.

استاندارد سدیم کلرید

کلرید سدیم دارای استاندارد بین المللی است که توسط ASTM International ایجاد شده است. این استاندارد ASTM E534-13 نام دارد و روش تست استاندارد برای آنالیز شیمیایی کلرید سدیم است. این روش‌های فهرست‌شده، روش‌هایی را برای آنالیز کلرید سدیم برای تعیین اینکه آیا برای استفاده و کاربرد مورد نظرش مناسب است، ارائه می‌دهند.

مصارف صنعتی متفرقه سدیم کلرید

کلرید سدیم به شدت مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین حتی کاربردهای نسبتاً جزئی نیز می توانند مقادیر زیادی مصرف کنند. در اکتشاف نفت و گاز، نمک جزء مهمی از سیالات حفاری در حفاری چاه است. از آن برای لخته سازی و افزایش چگالی سیال حفاری برای غلبه بر فشارهای بالای گاز پایین چاه استفاده می شود. هر زمان که مته به سازند نمک برخورد کند، نمک به مایع حفاری اضافه می شود تا محلول اشباع شود تا انحلال در لایه نمک به حداقل برسد. نمک همچنین برای افزایش پخت بتن در روکش های سیمانی استفاده می شود.

در منسوجات و رنگرزی، نمک به عنوان شستشوی آب نمک برای جداسازی آلاینده های آلی، برای ترویج “نمک زدایی” رسوبات مواد رنگزا، و ترکیب شدن با رنگ های غلیظ برای استاندارد کردن آنها استفاده می شود. یکی از نقش‌های اصلی آن تامین بار یون مثبت برای ترویج جذب یون‌های با بار منفی رنگ‌ها است.

همچنین در پردازش آلومینیوم، بریلیم، مس، فولاد و وانادیوم استفاده می شود. در صنعت خمیر و کاغذ از نمک برای سفید کردن خمیر چوب استفاده می شود. همچنین برای تولید کلرات سدیم استفاده می شود که همراه با اسید سولفوریک و آب برای تولید دی اکسید کلر، یک ماده شیمیایی سفید کننده عالی مبتنی بر اکسیژن، اضافه می شود. فرآیند دی اکسید کلر، که پس از جنگ جهانی اول در آلمان آغاز شد، به دلیل فشارهای محیطی برای کاهش یا حذف ترکیبات سفید کننده کلردار محبوبیت بیشتری پیدا می کند. در دباغی و درمان چرم، نمک به پوست حیوانات اضافه می شود تا از فعالیت میکروبی در سطح زیرین پوست جلوگیری کند و رطوبت را به داخل پوست بازگرداند.

در لاستیک سازی از نمک برای ساخت انواع لاستیک بونا، نئوپرن و سفید استفاده می شود. نمک نمک و اسید سولفوریک برای انعقاد لاتکس امولسیون ساخته شده از بوتادین کلر استفاده می شود.

نمک نیز برای ایمن سازی خاک و ایجاد استحکام پایه ای که بزرگراه ها بر روی آن ساخته می شوند، اضافه می شود. نمک برای به حداقل رساندن اثرات جابجایی ناشی از تغییرات در رطوبت و بار ترافیکی در سطح زیرین عمل می کند.

سدیم کلرید گاهی اوقات به عنوان یک خشک کننده ارزان و ایمن به دلیل خواص رطوبت سنجی آن استفاده می شود و نمک را به روشی موثر برای نگهداری مواد غذایی تبدیل می کند. نمک از طریق فشار اسمزی آب را از باکتری ها خارج می کند، نگه دارید.

قیمت – فروش سدیم کلرید کد S3014

شرکت شیمی اندیشان آریا یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) سدیم کلرید کد S3014 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت  خرید سدیم کلرید کد S3014 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی: 

021-66835628

021-66835637  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
09129618292  (واتس آپ 24ساعت)