ارتباط با ما :

Info@Shimiaria.Ir

02166859220

برچسب ها

5و5 دی متیل1،3 سیکلوهگزان دیون 7 نیترواکتینومایسینD سیگما آنتی بادی سیگما اتیل 4-(دی متیل آمینو)بنزوات اسید آنترانیلیک اسید اسکوربیک مرک ال سیستئین هیدروکلراید مونوهیدرات سیگما ال پرولین ان ان دی متیل فرمامید سیگما اپی گالوکاتچین گالات تریزما هیدروکلراید تری سدیم سیترات بازیک دی هیدرات جنستئین سیگما دیاستاز سیگما دی متیل دیوکسولان زایلیتول سیگماآلدریچ سدیم هیدروکسید سیگما سدیم کندرویتین سولفات سیگما شیمیایی ظرفشویی فرمول فرمول تهیه مایع ظرفشویی فرمول تهیه مایع ظرفشویی در خانه فرمول مایع ظرفشویی فنل سیگما لیپوپلی ساکاریدهای LPS- مایع مایع ظرفشویی محصولات سیگما آلدریچ محلول هیدروکسید آمونیوم سیگما مواد مواد شیمیایی مواد شیمیایی سیگما آلدریچ نمایندگی سیگماآلدریچ نمایندگی مرک آلمان نیکوتین مرک هپتاهیدرات دی بازیک فسفات سدیم هگزا متیل دی سیلازان هیدروکسی آپاتیت سیگما پاکلی تاکسل سیگما پلی کاپرولاکتون سیگما کارتوژنین سیگما کرومومایسین A3 کلریدطلا تری هیدرات (III) سیگما کلرید کلسیم سیگما

شیمی آریا

شیمی آریا نمایندگی وارد کننده تمامی مواد شیمیایی مرک آلمان در ایران! همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید

پالمیتیک اسید

پالمیتیک اسید (PA)، یک اسید چرب اشباع موجود در بدن انسان، 20 تا 30 درصد از کل اسیدهای چرب (FA) در فسفولیپیدهای غشایی (PL) و تری اسیل گلیسرول های چربی (TAG) را تشکیل می دهد. این یکی از اجزای اصلی روغن پالم است، اما مقادیر قابل توجهی از PA نیز در گوشت و محصولات لبنی، کره کاکائو و روغن زیتون یافت می شود. PA در شیر مادر نیز وجود دارد. PA عملکردهای بیولوژیکی مختلفی را در سطوح سلولی و بافتی انجام می دهد.

بررسی اثرات پالمیتیک اسید بر بیان پروتئین شیمی‌جذب مونوسیتی-1 (MCP-1) در سلول‌های چربی و ماکروفاژهای THP-1
برای تحریک لیپوتوکسیسیته در سلولهای کبدی اولیه موش صحرایی
در محلول آلبومین سرم Et-bovine (BSA) همراه با رتینوئیک اسید (RA) و رتینول برای بررسی اثرات آن بر اسپرماتوژنز یا پیشرفت میوز

شرکت شیمی اندیشان آریا وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که پالمیتیک اسید کد P0500 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

پالمیتیک اسید

پالمیتیک اسید یکی از اسیدهای چربی اشباع (بدون دوگانه‌کربن) و یک اسید چربی متغیر با زنجیره کربنی 16 کربنی است. این اسید چربی در طبیعت به صورت گسترده‌ای یافت می‌شود و معمولاً در گیاهان و حیوانات وجود دارد. نام پالمیتیک اسید از واژه “پالمیتیکوم” که به معنای “پالم” استفاده می‌شود، گرفته شده است؛ زیرا درختان نخل (پالم) یکی از مکمل‌های غذایی اصلی برای تولید پالمیتیک اسید هستند.

پالمیتیک اسید به عنوان یکی از اسیدهای چربی مهم در ساختار سلولی ارگانیسم‌ها نقش دارد و در ترکیب چربی‌های مختلف مانند تری‌گلیسریدها و فسفولیپیدها شرکت دارد. این اسید چربی نیز در تولید انرژی از طریق بتا اکسیداسیون چربی‌ها (تجزیه چربی‌ها به انرژی) نقش دارد.

همچنین ممکن است پالمیتیک اسید در مواد غذایی مختلف مانند روغن‌های نباتی، گوشت، شیر و محصولات لبنی، کره، و محصولات خامه‌ای وجود داشته باشد. از آنجایی که مصرف بالای پالمیتیک اسید ممکن است باعث افزایش کلسترول خوب (HDL) و بد (LDL) در خون شود، مصرف متعادل آن در رژیم غذایی مهم است.

مشخصات محصول

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.sigmaaldrich.com مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

Sigma-Aldrich
 • نام ماده: پالمیتیک اسید
 • نام لاتین: Palmitic acid
 • کد: P0500
 • ≥99%
 • مترادف(ها): 1-پنتادکان کربوکسیلیک اسید، C16:0، ستیلیک اسید، هگزادکانوئیک اسید، NSC 5030، PamOH
 • فرمول خطی: CH3(CH2)14COOH
 • شماره CAS: 57-10-3
 • وزن مولکولی: 256.42
 • بیلشتاین: 607489
 • شماره EC: 200-312-9
 • شماره MDL: MFCD00002747
 • شناسه ماده PubChem: 24898107
 • NACRES: NA.25
پالمیتیک اسید-

پالمیتیک اسید-

خواص محصول

 • فشار بخار: 10 میلی متر جیوه (210 درجه سانتی گراد)
 • سطح کیفیت: 200
 • سنجش: ≥99%
 • فرم: پودر
 • bp: 271.5 درجه سانتی گراد/100 میلی متر جیوه (لیتر)
 • mp: 61-62.5 درجه سانتیگراد (لیتر)
 • تراکم: 0.852 گرم در میلی لیتر در 25 درجه سانتی گراد (لیتر)
 • گروه عملکردی: اسید کربوکسیلیک
 • نوع لیپید: اسیدهای چرب اشباع شده
 • حمل شده در: محیط

بسته بندی

 • 10g
 • 25g
 • 100g
 • 250g
پالمیتیک اسید-

پالمیتیک اسید-

کاربرد پالمیتیک اسید

اسید پالمیتیک، یکی از اسیدهای چربی مهم در بیولوژی و شیمی زیستی است که در انواع مختلفی در موارد زیر کاربرد دارد:
 1. ترکیبات چربی: اسید پالمیتیک به عنوان یکی از اجزای اصلی ترکیبات چربی مانند تری‌گلیسریدها (تری‌سی‌گلیسرول‌ها) و فسفولیپیدها (فسفوژلیسریدها) عمل می‌کند. این ترکیبات چربی در ساختار سلولی ارگانیسم‌ها حضور دارند و در وظایف مختلفی از جمله حفظ ساختار سلولی و انتقال سیگنال‌های بیولوژیکی نقش دارند.
 2. تولید انرژی: اسید پالمیتیک همچنین می‌تواند به عنوان یک منبع انرژی در سلول‌ها عمل کند. زمانی که نیاز به انرژی اضافی در سلول‌ها و بافت‌های مختلف وجود دارد، پالمیتیک اسید تجزیه شده و انرژی تولید می‌کند.
 3. تولید کرم‌ها و لوسیون‌ها: اسید پالمیتیک به عنوان یک ماده افزودنی در تولید محصولات مراقبت از پوست مانند کرم‌ها و لوسیون‌ها استفاده می‌شود. این محصولات معمولاً به عنوان نرم‌کننده‌ها و مرطوب‌کننده‌ها برای پوست به کار می‌روند.
 4. صنعت مواد غذایی: اسید پالمیتیک در بسیاری از محصولات مواد غذایی و پروتئین‌های تولیدی که برای افزایش ماندگاری و استحکام ساختار به کار می‌روند، استفاده می‌شود. این شامل محصولاتی مانند کرم‌ها، پخت و پز ماهی و گوشت، آبگوشت، کره، شوکولات، و تنقلات می‌شود.
 5. پزشکی و تحقیقات دارویی: اسید پالمیتیک به عنوان یک اجزای مورد استفاده در تحقیقات دارویی و توسعه داروها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید و فروش پالمیتیک اسید کد P0500

شرکت شیمی اندیشان آریا که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده پالمیتیک اسید کد P0500 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی اندیشان آریا تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.دی برومو بینافتیل

                                     زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                                 نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

اقدامات بیوشیمی پالمیتیک اسید

اسید پالمیتیک (Palmitic Acid) در بیوشیمی و فیزیولوژی سلولی یک نقش مهم دارد و در مجموعه اقدامات بیوشیمیایی و فعالیت‌های مختلف در سلول‌ها شرکت دارد. در زیر، برخی از اقدامات بیوشیمیایی مهم پالمیتیک اسید را بررسی می‌کنیم:

 • تری‌گلیسریدها: پالمیتیک اسید به عنوان یکی از اجزای اصلی تری‌گلیسریدها (تری‌سی‌گلیسرول‌ها) واحد ساختاری چربی‌ها عمل می‌کند. تری‌گلیسریدها یک نوع چربی هستند که در ذخیره سازی انرژی در سلول‌ها نقش دارند.
 • فسفولیپیدها: پالمیتیک اسید به عنوان یک ماده سازنده اصلی فسفولیپیدها (فسفوژلیسریدها) در سلول‌ها عمل می‌کند. این فسفولیپیدها در ساختار غشاء‌های سلولی و ذخیره‌سازی اطلاعات ژنتیکی در دی‌ان‌ای (DNA) نقش دارند.
 • بتا اکسیداسیون چربی‌ها: پالمیتیک اسید به عنوان یکی از مهم‌ترین مواد مخلوط در فرآیند بتا اکسیداسیون چربی‌ها در میتوکندریها (ساختارهای سلولی که انرژی تولید می‌کنند) شرکت دارد. این فرآیند به تجزیه چربی‌ها به انرژی در فرآیند تنفس سلولی منجر می‌شود.
 • انتقال سیگنال: پالمیتیک اسید ممکن است به پروتئین‌ها متصل شده و به عنوان گروه لیپیدی ویژه به آنها متصل شود. این عمل باعث تغییر مکانیکی پروتئین و تأثیر بر روی انتقال سیگنال‌های داخلی سلولی می‌شود.
 • مهم در فرآیند‌های فیزیولوژیکی: پالمیتیک اسید در فرآیند‌های مختلفی از جمله انتقال سیگنال‌های نورونی (عصبی)، متابولیسم لیپیدی، و افعال شیمیایی در سلول‌ها نقش دارد.

با توجه به اهمیت پالمیتیک اسید در سلول‌شناسی و بیوشیمی، تعدادی از تحقیقات و مطالعات در حال انجام است تا نقش دقیق آن در فرآیندهای بیولوژیکی بیشتر مشخص شود و رویکردهای درمانی برای اختلالات مختلفی که با نقش پالمیتیک اسید در سلول‌ها مرتبط هستند، توسعه داده شود.

پالمیتیک اسید-

پالمیتیک اسید-

پالمیتیک اسید: ساختار، خواص، کاربردها و اثرات بر سلامت

پالمیتیک اسید یکی از اسیدهای چربی مهم است که در بیوشیمی و تغذیه گیاهان و حیوانات ارتباط مهمی دارد. در این مقاله، به مطالبی در مورد ساختار، خواص، کاربردها و اثرات بر سلامت پالمیتیک اسید خواهیم پرداخت.

ساختار پالمیتیک اسید

پالمیتیک اسید به عنوان یک اسید چربی اشباع مطرح است. این به این معناست که در ساختار آن هیچ دوگانه کربنی وجود ندارد و همه اتصالات کربنی در مولکول این اسید چربی به وسیله اتصالات تک چربی (اتصالات کربن-کربن) متصل هستند. ساختار شیمیایی پالمیتیک اسید به صورت زیر است:

CH3-(CH2)14-COOH

در اینجا، CH3 نمایانگر گروه متیل، (CH2)14 به معنای یک زنجیره چربی متشکل از 14 اتم کربنی است، و COOH نمایانگر گروه کربوکسیلی است.

خواص 

جامدی در دمای معمول: پالمیتیک اسید به دلیل ساختار اشباع خود، در دمای معمول به شکل جامد (جامد درخشان) و در دمای اتاق به صورت یک کریستال شکل می‌گیرد.

آب شوندگی محدود: اسید پالمیتیک، به دلیل اشباع بودن زنجیره چربی‌ای آن، آب شوندگی محدودی دارد و در آب کم حل می‌شود. این ویژگی باعث می‌شود که پالمیتیک اسید در بسیاری از فرآیندهای آشپزی و تولید مواد غذایی استفاده شود.

منابع طبیعی پالمیتیک اسید:

پالمیتیک اسید در طبیعت به صورت گسترده‌ای یافت می‌شود و در انواع مختلف گیاهان و حیوانات وجود دارد. منابع شایع پالمیتیک اسید شامل موارد زیر می‌شوند:

ریشه‌های نخل: درختان نخل یکی از منابع اصلی پالمیتیک اسید در طبیعت هستند. روغن نخل، که از میوه نخل به دست می‌آید، حاوی مقدار قابل توجهی از این اسید چربی است.

گوشت و محصولات لبنی: اسید پالمیتیک در گوشت گاو، گوسفند، مرغ و محصولات لبنی مانند شیر و ماست یافت می‌شود.

مواد غذایی فرآوری شده: اسید پالمیتیک به عنوان یک ماده افزودنی در بسیاری از محصولات غذایی فرآوری شده مانند شوکولات، کره، ماست، و بیسکوییت‌ها استفاده می‌شود.

روغن‌های نباتی: برخی از روغن‌های نباتی مثل روغن کنجد و زیتون حاوی پالمیتیک اسید هستند.

قیمت – فروش پالمیتیک اسید کد P0500

شرکت شیمی اندیشان آریا یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) پالمیتیک اسید کد P0500  می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.دی برومو بینافتیل

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید پالمیتیک اسید کد P0500   میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی: 

021-66835628

021-66835637  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
09129618292  (واتس آپ 24ساعت)