ارتباط با ما :

Info@Shimiaria.Ir

02166859220

برچسب ها

5و5 دی متیل1،3 سیکلوهگزان دیون 7 نیترواکتینومایسینD سیگما آنتی بادی سیگما اتیل 4-(دی متیل آمینو)بنزوات اسید آنترانیلیک اسید اسکوربیک مرک ال سیستئین هیدروکلراید مونوهیدرات سیگما ال پرولین ان ان دی متیل فرمامید سیگما اپی گالوکاتچین گالات تریزما هیدروکلراید تری سدیم سیترات بازیک دی هیدرات جنستئین سیگما دیاستاز سیگما دی متیل دیوکسولان زایلیتول سیگماآلدریچ سدیم هیدروکسید سیگما سدیم کندرویتین سولفات سیگما شیمیایی ظرفشویی فرمول فرمول تهیه مایع ظرفشویی فرمول تهیه مایع ظرفشویی در خانه فرمول مایع ظرفشویی فنل سیگما لیپوپلی ساکاریدهای LPS- مایع مایع ظرفشویی محصولات سیگما آلدریچ محلول هیدروکسید آمونیوم سیگما مواد مواد شیمیایی مواد شیمیایی سیگما آلدریچ نمایندگی سیگماآلدریچ نمایندگی مرک آلمان نیکوتین مرک هپتاهیدرات دی بازیک فسفات سدیم هگزا متیل دی سیلازان هیدروکسی آپاتیت سیگما پاکلی تاکسل سیگما پلی کاپرولاکتون سیگما کارتوژنین سیگما کرومومایسین A3 کلریدطلا تری هیدرات (III) سیگما کلرید کلسیم سیگما

شیمی آریا

شیمی آریا نمایندگی وارد کننده تمامی مواد شیمیایی مرک آلمان در ایران! همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید

پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک

پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک (با فرمول شیمیایی KH2PO4) یک ترکیب شیمیایی است که شامل یک اتم پتاسیم، یک یون هیدروژن و یک یون فسفات است. این ترکیب به صورت پودر سفید رنگ و خنثی بوده و به عنوان یک منبع پتاسیم و فسفر در صنایع کشاورزی، مواد غذایی و داروسازی استفاده می‌شود.

محصولات شرکت مرک، شامل انواع مواد شیمیایی و ترکیبات مختلفی هستند و در مورد پتاسیم دی‌هیدروژن فسفات نیز محصولات مختلفی تولید می‌کنند که ممکن است در دسته‌بندی‌ها و بسته‌بندی‌های مختلفی عرضه شوند. اما فرمول شیمیایی این ترکیب برای هر نوع محصولی که شرکت مرک تولید می‌کند، باید همان باشد.

کمپانی مرک آلمان (Merck) یکی از شرکت‌های تأمین کننده مواد شیمیایی و تحقیقاتی است و محصولات مرتبط با رسوراترول را نیز عرضه می‌کند. این شرکت برخی از محصولاتی را که حاوی رسوراترول هستند، شامل پودر رسوراترول، محلول‌های حلال رسوراترول و کپسول‌های رسوراترول عرضه می‌کند. این محصولات برای استفاده در تحقیقات علمی در زمینه‌های مختلف، از جمله تحقیقات مرتبط با سلامتی، بیماری‌های مرتبط با سن و پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با التهابات، استفاده می‌شوند.

شرکت شیمی اندیشان آریا وارد کننده اصلی محصولات مرک آلمان است که پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک کد 104873 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک

پتاسیم دی‌هیدروژن فسفات یک ترکیب شیمیایی شامل یک یون پتاسیم، یک یون هیدروژن و یک یون فسفات است. این ترکیب به عنوان یک منبع پتاسیم و فسفر در بسیاری از صنایع به کار می‌رود. به عنوان مثال، در صنایع کشاورزی، این ترکیب به عنوان یک کود مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، این ترکیب در تولید محصولات غذایی نظیر نان، بیسکوییت، کیک و … به عنوان یک عامل ترکیبی برای بهبود ساختار و خواص محصولات استفاده می‌شود.

پتاسیم دی‌هیدروژن فسفات همچنین در صنایع داروسازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، این ترکیب در تولید برخی از داروها، از جمله ضد سرفه‌ها، ضد دردها و برخی داروهای قلبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، پتاسیم دی‌هیدروژن فسفات به عنوان یک ماده افزودنی در برخی از محصولات غذایی نیز به کار می‌رود.

در کل، پتاسیم دی‌هیدروژن فسفات یک ترکیب شیمیایی مهم و گسترده کاربرد است که در بسیاری از صنایع، از جمله کشاورزی، غذایی و داروسازی به کار می‌رود. پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک

پتاسیم دی‌هیدروژن فسفات، علاوه بر کاربردهایی که قبلاً بیان شده، در بسیاری از صنایع دیگر نیز استفاده می‌شود. به عنوان مثال، این ترکیب در صنایع جوشکاری، به عنوان یک فلوک استفاده می‌شود تا اکسیداسیون فلزات را کاهش دهد. همچنین، در صنایع چاپ، به عنوان یک ماده نگهدارنده استفاده می‌شود تا جلوی رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها را بگیرد.

در صنایع نساجی نیز، پتاسیم دی‌هیدروژن فسفات به عنوان یک ماده نرم‌کننده برای بافت پارچه‌ها استفاده می‌شود. همچنین، این ترکیب در تولید محصولات شستشویی نظیر صابون و شامپو نیز به کار می‌رود.

لازم به ذکر است که پتاسیم دی‌هیدروژن فسفات، همانند هر ماده شیمیایی دیگری، باید با احتیاط و با رعایت دستورالعمل‌های ایمنی استفاده شود. همچنین، قبل از استفاده از این ترکیب در هر صنعتی، باید مطمئن شد که استفاده از آن مجاز و مناسب است و هیچ آسیبی به مصرف کننده‌ها و محیط زیست نمی‌رساند. پتاس یم دی هیدروژن فسفات مرک

مشخصات محصول پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک کد 104873

شرکت مرک آلمان (Merck) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات مرک می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.merckmillipore.com/FR/fr مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات مرک دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: پتاسیم دی هیدروژن فسفات
 • نام لاتین: Potassium dihydrogen phosphate
 • کد: 104873
 • مترادف: مونو-پتاسیم ارتوفسفات، پتاسیم بی فسفات، فسفات پتاسیم مونوبازیک
 • CAS : 7778-77-0
 • شماره EC: 231-913-4
 • جرم مولی: 136.09 گرم در مول
 • فرمول شیمیایی: KH2PO4
 • فرمول تپه: H2KO4P

پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک

پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک

پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک

بسته بندی

 • 250 گرم
 • 1 کیلوگرم
 • 5 کیلوگرم

کاربرد پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک

پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک کد 104873 یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک منبع پتاسیم و فسفر برای کشاورزی، صنایع غذایی، داروسازی و صنایع دیگر به کار می‌رود. در زیر به برخی از کاربردهای پتاسیم دی‌هیدروژن فسفات اشاره شده است: پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک

1- کود گیاهی: پتاسیم دی‌هیدروژن فسفات یک منبع پتاسیم و فسفر برای گیاهان است. این ترکیب از طریق کودهای مختلفی مانند کود نیتروژن-فسفر-پتاسیم (NPK) به گیاهان ارائه می‌شود. با استفاده از پتاسیم دی‌هیدروژن فسفات، گیاهان قدرت رشد بیشتری پیدا می‌کنند و تولید محصول بهبود می‌یابد. پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک

2- صنایع غذایی: پتاسیم دی‌هیدروژن فسفات به عنوان یک افزودنی غذایی در صنایع غذایی به کار می‌رود. این ترکیب در تولید آرد، شیرینی، نان، آبمیوه‌ها و بسیاری از محصولات دیگر استفاده می‌شود. پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک

3- داروسازی: پتاسیم دی‌هیدروژن فسفات به عنوان یک مکمل غذایی در برخی از موارد برای بهبود عملکرد کلیه‌ها و کاهش خطر سنگ کلیه استفاده می‌شود. پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک

4- صنایع شیمیایی: پتاسیم دی‌هیدروژن فسفات به عنوان یک ماده شیمیایی در تولید مواد شوینده، قیر، رنگ‌ها و دیگر صنایع شیمیایی استفاده می‌شود. پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک

در مجموع، پتاسیم دی‌هیدروژن فسفات به عنوان یک منبع پتاسیم و فسفر اساسی در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد و در بهبود رشد گیاهان، تولید محصولات، تولید غذا، داروسازی و صنایع شیمیایی موثر است.

پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک

پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک

اقدامات بیوشیمی کاربرد پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک

پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک کد 104873 یک ترکیب شیمیایی است که در بسیاری از فرآیندهای بیوشیمیایی کاربرد دارد. در زیر تعدادی از این کاربردها ذکر شده است:

 •  تنظیم pH: پتاسیم دی هیدروژن فسفات به دلیل داشتن توان تنظیم pH بالا، به عنوان یک تنظیم کننده pH در بسیاری از فرآیندهای بیوشیمیایی مانند تولید فرمنتاسیون، تولید انزیم‌ها و تولید هورمون‌ها استفاده می‌شود.
 •  تنظیم الکترولیت‌ها: پتاسیم دی هیدروژن فسفات به دلیل داشتن پتاسیم و فسفات، در تنظیم الکترولیت‌های بدن موثر است. این ترکیب به عنوان یک ماده معدنی در مواردی مانند درمان اختلالات الکترولیتی و کاهش عوارض جانبی داروهای دیورتیک استفاده می‌شود.
 • تغذیه گیاهان: پتاسیم دی هیدروژن فسفات به عنوان یک منبع پتاسیم و فسفر برای گیاهان که برای رشد و تولید محصولات به آن‌ها نیاز دارند، استفاده می‌شود. این ترکیب به صورت کود در کشاورزی استفاده می‌شود.
 •  تشدید عملکرد باکتری‌ها: پتاسیم دی هیدروژن فسفات به عنوان یک ماده مغذی برای باکتری‌ها در فرآیندهای مختلفی مانند فرمنتاسیون، تولید انزیم‌ها و متابولیسم دیگر باکتری‌ها استفاده می‌شود.
 •  تولید محصولات غذایی: پتاسیم دی هیدروژن فسفات به عنوان یک افزودنی غذایی در تولید محصولات غذایی مانند نان، شیرینی، آبمیوه و سایر محصولات به کار می‌رود. این ترکیب به عنوان یک تنظیم کننده pH و یک ماده مغذی برای باکتری‌ها در فرآیندهای تولید غذا موثر است.

در کل، پتاسیم دی هیدروژن فسفات به عنوان یک تنظیم کننده pH، یک منبع پتاسیم و فسفر برای گیاهان و یک ماده مغذی برای باکتری‌ها در فرآیندهای بیوشیمیایی، کشاورزی، داروسازی و صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا پتاسیم دی هیدروژن فسفات در صنعت داروسازی هم کاربرد دارد؟

بله، پتاسیم دی هیدروژن فسفات در صنعت داروسازی نیز کاربرد دارد. این ترکیب به عنوان یک نوع مکمل غذایی و تنظیم کننده الکترولیت در بسیاری از داروها استفاده می‌شود. در زیر برخی از کاربردهای پتاسیم دی هیدروژن فسفات در صنعت داروسازی ذکر شده است:

1- درمان اختلالات الکترولیتی: پتاسیم دی هیدروژن فسفات به دلیل داشتن پتاسیم و فسفات، به عنوان یک تنظیم کننده الکترولیت در بسیاری از داروهای مورد استفاده در درمان اختلالات الکترولیتی مانند کاهش پتاسیم خون، درمان سنگ کلیه و کاهش عوارض جانبی داروهای دیورتیک به کار می‌رود.

2- درمان بیماری‌های قلبی: پتاسیم دی هیدروژن فسفات به دلیل داشتن پتاسیم، به عنوان یک تنظیم کننده الکترولیت در درمان بسیاری از بیماری‌های قلبی مانند آریتمی‌ها، نارسایی قلبی و فشار خون بالا استفاده می‌شود.

3- درمان بیماری‌های کلیوی: پتاسیم دی هیدروژن فسفات به دلیل داشتن پتاسیم و فسفات، به عنوان یک تنظیم کننده الکترولیت در درمان برخی از بیماری‌های کلیوی مانند نفریت و کاهش عملکرد کلیه به کار می‌رود.

4- مکمل غذایی: پتاسیم دی هیدروژن فسفات به عنوان یک ماده مغذی در برخی از موارد به عنوان مکمل غذایی برای بهبود عملکرد کلیه‌ها و کاهش خطر سنگ کلیه استفاده می‌شود.

در کل، پتاسیم دی هیدروژن فسفات به عنوان یک تنظیم کننده الکترولیت و ماده مغذی در بسیاری از داروهای مورد استفاده در درمان اختلالات الکترولیتی، بیماری‌های قلبی، بیماری‌های کلیوی و به عنوان مکمل غذایی در صنعت داروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک

پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک

قیمت – فروش پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک کد 104873

شرکت شیمی اندیشان آریا یکی از بزرگترین وارد کنندگان و  مواد شیمیایی و آزمایشگاهی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک کد 104873 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید پتاسیم دی هیدروژن فسفات مرک کد 104873 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی: 

021-66835628

021-66835637  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
09129618292  (واتس آپ 24ساعت