ارتباط با ما :

Info@Shimiaria.Ir

02166859220

برچسب ها

5و5 دی متیل1،3 سیکلوهگزان دیون 7 نیترواکتینومایسینD سیگما آنتی بادی سیگما اتیل 4-(دی متیل آمینو)بنزوات اسید آنترانیلیک اسید اسکوربیک مرک ال سیستئین هیدروکلراید مونوهیدرات سیگما ال پرولین ان ان دی متیل فرمامید سیگما اپی گالوکاتچین گالات تریزما هیدروکلراید تری سدیم سیترات بازیک دی هیدرات جنستئین سیگما دیاستاز سیگما دی متیل دیوکسولان زایلیتول سیگماآلدریچ سدیم هیدروکسید سیگما سدیم کندرویتین سولفات سیگما شیمیایی ظرفشویی فرمول فرمول تهیه مایع ظرفشویی فرمول تهیه مایع ظرفشویی در خانه فرمول مایع ظرفشویی فنل سیگما لیپوپلی ساکاریدهای LPS- مایع مایع ظرفشویی محصولات سیگما آلدریچ محلول هیدروکسید آمونیوم سیگما مواد مواد شیمیایی مواد شیمیایی سیگما آلدریچ نمایندگی سیگماآلدریچ نمایندگی مرک آلمان نیکوتین مرک هپتاهیدرات دی بازیک فسفات سدیم هگزا متیل دی سیلازان هیدروکسی آپاتیت سیگما پاکلی تاکسل سیگما پلی کاپرولاکتون سیگما کارتوژنین سیگما کرومومایسین A3 کلریدطلا تری هیدرات (III) سیگما کلرید کلسیم سیگما

شیمی آریا

شیمی آریا نمایندگی وارد کننده تمامی مواد شیمیایی مرک آلمان در ایران! همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید

لینولئیک اسید

لینولئیک اسید به عنوان یک اسید چرب امگا 6 در رژیم غذایی در نظر گرفته می شود. به اجزای ساختاری غشای سلولی کمک می کند. لینولئیک اسید یکی از اسیدهای چربی اصلی موجود در روغن‌های گیاهی و بعضی از مواد غذایی است. این اسید چربی به عنوان یک اسید چربی اساسی شناخته می‌شود، یعنی بدن انسان قادر به تولید آن نیست و باید از طریق تغذیه تأمین شود.

در این ساختار، CH3 نمایانگر گروه متیل، (CH2)4 به معنای یک زنجیره چربی متشکل از 4 اتم کربنی، CH=CH به معنای اتصال دوگانه کربنی (زنجیره دوگانه کربنی) و (CH2)7 به معنای یک زنجیره چربی متشکل از 7 اتم کربنی است.

شرکت شیمی اندیشان آریا وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که لینولئیک اسید کد L1376  یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

لینولئیک اسید

لینولئیک اسید: معرفی، خواص، منابع، و اثرات بر سلامت

لینولئیک اسید (Linoleic Acid) یکی از اسیدهای چربی مهم از خانواده اسیدهای چربی اشباع نشده است که در تغذیه انسان نقش بسیار مهمی دارد. در این مقاله، به معرفی و بررسی خواص، منابع، کاربردها، و اثرات بر سلامت لینولئیک اسید خواهیم پرداخت.

شکل شیمیایی اسید لینولئیک به صورت زیر است:

CH3-(CH2)4-CH=CH-(CH2)7-COOH

مشخصات محصول

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.sigmaaldrich.com مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: لینولئیک اسید
 • نام لاتین: Linoleic acid
 • کد: L1376
 • ≥99%
 • مترادف(ها): α-لینولئیک اسید، 9-cis،12-cis-لینولئیک اسید، سیس-9، سیس-12-اکتادکادینوئیک اسید، اسید تلفایریک
 • فرمول خطی: CH3(CH2)4CH=CHCH2CH=CH(CH2)7CO2H
 • شماره CAS: 60-33-3
 • وزن مولکولی: 280.45
 • بیلشتاین: 1727101
 • شماره EC: 200-470-9
 • شماره MDL: MFCD00064241
 • شناسه ماده PubChem: 24896279
لینولئیک اسید

لینولئیک اسید

خواص لینولئیک اسید

اسید چربی اشباع نشده: لینولئیک اسید به دلیل داشتن اتصال دوگانه کربنی در مولکول خود به عنوان یک اسید چربی اشباع نشده شناخته می‌شود. این ویژگی باعث می‌شود که اسید لینولئیک اسید به عنوان یک اسید چربی مفید برای سلامت قلب و عروق تلقی شود.

بازیابی و محافظت از پوست: اسید لینولئیک به عنوان یک ماده لیپیدی در پوست حضور دارد و نقش مهمی در بازیابی و حفظ سلامت پوست ایفا می‌کند. این اسید به عنوان یک ماده مرطوب‌کننده طبیعی عمل می‌کند و به جلوگیری از خشکی و التهابات پوست کمک می‌کند.

مهم در تولید هورمون‌ها: اسید لینولئیک در تولید هورمون‌های بدنی مانند هورمون‌های پرواستروئیدیک نقش دارد. این هورمون‌ها برای تنظیم دوره‌های ماهانه و سلامت تولید تخم‌گذاری در زنان بسیار مهم هستند.

 • منبع بیولوژیکی: روغن گیاهی (گلرنگ)
 • سطح کیفیت: 200
 • سنجش: ≥99%
 • فرم: مایع
 • ضریب شکست: n20/D 1.466 (لیتر)
 • bp: 229-230 درجه سانتی گراد/16 میلی متر جیوه (لیتر)
 • mp: -5 درجه سانتیگراد (لیتر)
 • تراکم: 0.902 گرم در میلی لیتر در 25 درجه سانتی گراد (لیتر)
 • گروه عملکردی: اسید کربوکسیلیک
 • نوع لیپید: اسیدهای چرب امگا

کاربرد لینولئیک اسید

اسید لینولئیک به عنوان یک بستر برای اندازه گیری فعالیت لیپوکسیژناز استفاده شده است. همچنین برای تهیه نمونه های هیدروپراکسید اسید لینولئیک و مطالعه فعالیت پرواکسیدانی CeO2 تثبیت شده با سیترات استفاده شده است.

 1. سلامت قلب و عروق: یکی از کاربردهای مهم لینولئیک اسید در حفظ سلامت قلب و عروق است. این اسید چربی به عنوان یک اسید چربی اشباع نشده باعث کاهش کلسترول خوب (HDL) و افزایش کلسترول بد (LDL) نمی‌شود. بلکه به تعادل کلسترول خوب و بد کمک می‌کند و از تشکیل پلاک‌های آتراسکلروتیک (رسوبات چربی در دیوارهای عروق) جلوگیری می‌کند. این اثر می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را کاهش دهد.
 2. تقویت سلامت پوست: لینولئیک اسید به عنوان یک ماده لیپیدی حیاتی در ساختار پوست حضور دارد. این اسید باعث حفظ مرطوبیت و انعطاف‌پذیری پوست می‌شود و به جلوگیری از مشکلاتی مانند خشکی و التهابات پوست کمک می‌کند. همچنین، لینولئیک اسید در تولید مواد ضروری برای پوست مانند سرم پوست و روغن‌های طبیعی پوست نقش دارد.
 3. مهم در تولید هورمون‌ها: لینولئیک اسید در تولید هورمون‌های بدنی مانند هورمون‌های پرواستروئیدی نقش دارد. این هورمون‌ها برای تنظیم دوره‌های ماهانه و سلامت تولید تخم‌گذاری در زنان بسیار مهم هستند.
 4. تقویت سلامت مغز و عملکرد عصبی: لینولئیک اسید به عنوان یک اسید چربی اساسی در ساختار ممبران‌های سلولی عصبی حضور دارد. این ویژگی باعث می‌شود که لینولئیک اسید مهم در تقویت عملکرد مغزی و عصبی باشد.
 5. کاهش التهابات: برخی تحقیقات نشان داده است که مصرف لینولئیک اسید می‌تواند التهابات مزمن را کاهش دهد. این خصوصیت احتمالاً به عنوان یکی از دلایلی است که این اسید به سلامت قلب و عروق مفید است.

خرید و فروش لینولئیک اسید کد L1376

شرکت شیمی اندیشان آریا که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده لینولئیک اسید کد L1376 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی اندیشان آریا تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.دی برومو بینافتیل

                                     زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                                 نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

توصیه‌های تغذیه‌ای

برای بهره‌برداری از مزایای اسید لینولئیک و حفظ سلامت، توصیه می‌شود که مقدار مناسبی از این اسید چربی در رژیم غذایی خود در نظر بگیرید. منابع غنی از لینولئیک اسید شامل روغن‌های گیاهی مثل روغن سویا، روغن کنجد، و روغن ذرت هستند. همچنین، می‌توانید از مغزهای گیاهی مثل گردو و بادام نیز به عنوان منابع این اسید چربی استفاده کنید. با این حال، توجه به میزان مصرف لینولئیک اسید در رژیم غذایی و تعادل آن با دیگر اسیدهای چربی مهم مانند اسید آلفا لینولنیک (ALA) و اسید اریکوزیک (Eicosapentaenoic Acid) نیز مهم است.

منابع طبیعی لینولئیک اسید

اسید لینولئیک در موارد زیر از طریق مصرف مواد غذایی تأمین می‌شود:

 1. روغن‌های گیاهی: روغن‌های گیاهی مانند روغن سویا، روغن ذرت، روغن آفتابگردان، و روغن کنجد حاوی مقدار زیادی لینولئیک اسید هستند.
 2. ماهی و دریا میوه‌ها: برخی از ماهیان چرب مانند ماهی سردآبی، ماهی ماکرل، و ماهی سردآبی سالمون دارای لینولئیک اسید هستند.
 3. مغزهای گیاهی: مغزهای گیاهی مانند گردو و بادام نیز منابع خوبی از این اسید چربی هستند.
لینولئیک اسید

لینولئیک اسید

اقدامات بیوشیمی/فیزیول

اسید لینولئیک تکثیر سلولی و بیان ژن PPARα و ژن‌های هدف آن مانند اکسیداز acyl-CoA را در سلول‌های کبدی اولیه اردک افزایش می‌دهد.

اسید لینولئیک یک اسید چرب ضروری چند غیراشباع n-6 (PUFA) است که به عنوان پیش ساز اسید آراشیدونیک (AA) و پروستاگلاندین های مختلف استفاده می شود. اسید لینولئیک ممکن است برای بهبود انتقال و اثربخشی داروهای ضد سرطان و در محافظت از سرطان استفاده شود. اسید لینولئیک تأثیر قابل توجهی بر عملکرد غشاء دارد. این اسید چرب به عنوان پیش‌ساز متابولیت‌های فعال زیستی به نام ایکوزانوئیدها عمل می‌کند که عملکرد کلیوی و ریوی، تون عروق و پاسخ‌های التهابی را تنظیم می‌کنند.

کمبود لینولئیک اسید در نوزادان مبتلا به شرایط سوء جذب چربی مزمن مشاهده شده است. سطوح ناکافی این اسید چرب باعث رشد و نمو ضعیف در نوزادان، درماتیت پوسته پوسته و اختلال در پاسخ ایمنی می شود. اسید لینولئیک رطوبت پوست را حفظ می کند، از این رو در کاربردهای موضعی استفاده می شود.

محصول لینولئیک اسید در تولید کدام داروها استفاده می شود؟

لینولئیک اسید، به عنوان یک اسید چربی اصلی و اهمیت‌دار در تغذیه، در تولید برخی داروها و مکمل‌های دارویی نیز به کار می‌رود. داروها و مکمل‌هایی که حاوی لینولئیک اسید هستند. در زیر به برخی از داروها و مکمل‌هایی که از لینولئیک اسید به عنوان یکی از مواد اصلی استفاده می‌کنند، اشاره می‌شود:

 • مکمل‌های روغنی: برخی از مکمل‌های تغذیه حاوی روغن‌های گیاهی مانند روغن سویا و روغن کنجد به عنوان منابع لینولئیک اسید را در ترکیب خود دارند. این مکمل‌ها به عنوان یک راه برای تأمین مقادیر کافی لینولئیک اسید در رژیم غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند و ممکن است برای حفظ سلامت قلب و عروق توصیه شوند.
 • کرم‌ها و لوسیون‌ها:به عنوان یک ماده لیپیدی مرطوب‌کننده در تولید کرم‌ها و لوسیون‌های مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصولات ممکن است برای درمان مشکلات پوستی مانند خشکی و التهابات پوست استفاده شوند.
 • داروهای مرتبط با سلامت قلب و عروق: برخی از داروهای مرتبط با سلامت قلب و عروق حاوی اسیدهای چربی اصلی شامل لینولئیک اسید هستند. این داروها ممکن است برای کاهش کلسترول خون و پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی تجویز شوند.
 • داروهای ضد التهابی:  به عنوان یکی از اسیدهای چربی اشباع نشده با خصوصیت‌های ضد التهابی شناخته شده است. برخی از داروها و مکمل‌های غذایی حاوی این اسید به عنوان قسمتی از ترکیبات خود ممکن است برای کنترل و کاهش التهابات در بدن مورد استفاده قرار گیرند.

قیمت – فروش لینولئیک اسید کد L1376

شرکت شیمی اندیشان آریا یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) لینولئیک اسید کد L1376  می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.دی برومو بینافتیل

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید لینولئیک اسید کد L1376    میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی: 

021-66835628

021-66835637  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
09129618292  (واتس آپ 24ساعت)