ارتباط با ما :

Info@Shimiaria.Ir

02166859220

برچسب ها

5و5 دی متیل1،3 سیکلوهگزان دیون 7 نیترواکتینومایسینD سیگما آنتی بادی سیگما اتیل 4-(دی متیل آمینو)بنزوات اسید آنترانیلیک اسید اسکوربیک مرک ال سیستئین هیدروکلراید مونوهیدرات سیگما ال پرولین ان ان دی متیل فرمامید سیگما اپی گالوکاتچین گالات تریزما هیدروکلراید تری سدیم سیترات بازیک دی هیدرات جنستئین سیگما دیاستاز سیگما دی متیل دیوکسولان زایلیتول سیگماآلدریچ سدیم هیدروکسید سیگما سدیم کندرویتین سولفات سیگما شیمیایی ظرفشویی فرمول فرمول تهیه مایع ظرفشویی فرمول تهیه مایع ظرفشویی در خانه فرمول مایع ظرفشویی فنل سیگما لیپوپلی ساکاریدهای LPS- مایع مایع ظرفشویی محصولات سیگما آلدریچ محلول هیدروکسید آمونیوم سیگما مواد مواد شیمیایی مواد شیمیایی سیگما آلدریچ نمایندگی سیگماآلدریچ نمایندگی مرک آلمان نیکوتین مرک هپتاهیدرات دی بازیک فسفات سدیم هگزا متیل دی سیلازان هیدروکسی آپاتیت سیگما پاکلی تاکسل سیگما پلی کاپرولاکتون سیگما کارتوژنین سیگما کرومومایسین A3 کلریدطلا تری هیدرات (III) سیگما کلرید کلسیم سیگما

شیمی آریا

شیمی آریا نمایندگی وارد کننده تمامی مواد شیمیایی مرک آلمان در ایران! همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید

دی گلوکز

دی گلوکز، D-(+)-گلوکز یک مونوساکارید است که منبع اصلی انرژی به شکل ATP برای موجودات زنده است. اثر افزودن گلوکز به عنوان مکمل به محیط عفونت اووسیست کریپتوسپوریدیوم پارووم مورد مطالعه قرار گرفته است. نشان داده شده است که الگوی گلوکز متصل به پلیمر در سنتز موازی چند مرحله ای ترکیبات مختلف مفید است.

D-(+)-گلوکز به عنوان استانداردی برای تخمین قند کل در نشاسته هیدرولیز شده به روش فنل-سولفوریک اسید استفاده شده است. از آن در تهیه محیط های مایع زیر برای کشت سلول های مخمر استفاده شده است:
آبگوشت گلوکز CM منهای HIS (هیستیدین)، آبگوشت گلوکز CM منهای URA (اوراسیل)، آبگوشت گلوکز CM منهای TRP (تریپتوفان)

شرکت شیمی اندیشان آریا وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که دی گلوکز کد G8270  یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

دی گلوکز

دی‌گلوکز، به عنوان یک ایزومر دیگر از گلوکز، یک ترکیب شیمیایی است که با تغییر موقعیت گروه هیدروکسی در جایگاه ۲ اتم کربنی از گلوکز تشکیل می‌شود. در واقع، دی‌گلوکز و گلوکز هر دو از ترکیبات با فرمول شیمیایی C6H12O6 هستند، اما ترتیب گروه‌های هیدروکسی آن‌ها متفاوت است.

تفاوت بین گلوکز و دی‌گلوکز در موقعیت گروه هیدروکسی در اتم کربنی شماره ۲ قرار دارد. در گلوکز، گروه هیدروکسی در اتم کربنی شماره ۲ به سمت چپ جهت پنجره‌ای قرار دارد، در حالی که در دی‌گلوکز، گروه هیدروکسی به سمت راست جهت پنجره‌ای وجود دارد.

از لحاظ ساختاری، دی‌گلوکز و گلوکز به نظر می‌رسند تا یکسان باشند، اما این تفاوت کوچک در ترتیب گروه‌های هیدروکسی باعث تغییر در خواص و عملکرد آن‌ها می‌شود. این تفاوت مهم در ساختار، به این ترکیب‌ها قابلیت‌های مختلفی می‌دهد و در عملکرد‌های زیستی آن‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند.

دی‌گلوکز، به عنوان عبارتی مختصر برای دی‌گلوکز آنهیدراز، یک ترکیب شیمیایی است که در حوزه بیوشیمی و زیست‌شناسی نقش‌های مهمی ایفا می‌کند. این ماده در واقع یک شکل ایزومریک از گلوکز است و در فرآیندهای متابولیکی مهم، به ویژه در مسیرهای نیروزاوری گلوکز، نقش دارد. در اینجا به معرفی و کاربردهای دی‌گلوکز پرداخته خواهد شد:

معرفی:

دی‌گلوکز، همچنین با نام دی‌گلوکز پیریتوز، یک ایزومر دیگر از گلوکز است که با تغییر مکان گروه هیدروکسی در جایگاه ۲، تشکیل می‌شود. این ماده به صورت طبیعی در برخی مواد غذایی مانند عسل و در میوه‌ها و سبزیجات یافت می‌شود. از نظر شکل ظاهری، دی‌گلوکز شباهت زیادی به گلوکز دارد.

مشخصات محصول دی گلوکز کد G8270

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.sigmaaldrich.com مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: دی گلوکز
 • نام لاتین: D-(+)-Glucose
 • کد: G8270
 • ≥99.5٪ (GC)
 • مترادف(ها): دکستروز
 • فرمول تجربی (نشانگذاری تپه): C6H12O6
 • شماره CAS: 50-99-7
 • وزن مولکولی: 180.16
 • بیلشتاین: 1724615
 • شماره EC: 200-075-1
 • شماره MDL: MFCD00063774
 • شناسه ماده PubChem: 24895335
 • NACRES: NA.21

دی گلوکز

خواص محصول

 • منبع بیولوژیکی: ذرت
 • سطح کیفیت: 300
 • سنجش: ≥99.5٪ (GC)
 • فرم: پودر
 • فعالیت نوری: [α] 20/D 52.7 درجه، c = 10٪ (w/v) در آب
 • تکنیک): کروماتوگرافی گازی (GC): مناسب
 • mp: 150-152 درجه سانتیگراد (لیتر)
 • انحلال پذیری: H2O: 2 گرم + 15 میلی لیتر (تست شده)
 • دمای ذخیره سازی: دمای اتاق
 • سیم SMILES: OC[C@H]1O[C@H](O)[C@H](O)[C@@H](O)[C@@H]1O

بسته بندی

 • 100g
 • 1kg
 • 5kg
 • 10kg
 • 25kg
دی گلوکز

دی گلوکز

کاربردها ی دی گلوکز 

دی گلوکز کد G8270 در مختلف زمینه‌ها کاربردهای مختلفی دارد:

تغذیه و انرژی: دی‌گلوکز، به عنوان یک نوع قند، منبع اصلی انرژی برای سلول‌های بدن است. در فرآیندهای متابولیکی، به ویژه در تولید آدنوزین‌تری‌فسفات (ATP) از گلوکز، نقش دارد که این ATP به عنوان یک ناقل انرژی در سلول‌ها استفاده می‌شود.

گلوکونئوژنز: دی‌گلوکز در مسیر گلوکونئوژنز، که فرآیند تبدیل مولکول‌های غیر‌قندی به گلوکز است، نقش دارد. در شرایطی مانند گرسنگی یا کمبود گلوکز، بدن از دی‌گلوکز و سایر منابع غیر‌قندی برای تولید گلوکز استفاده می‌کند.

رول در انسولین: برخی تحقیقات نشان داده‌اند که دی‌گلوکز می‌تواند تأثیری بر ترشح انسولین داشته باشد. انسولین هورمونی است که در تنظیم سطح قند خون نقش دارد.

فرآیندهای تنظیمی: دی‌گلوکز ممکن است در فرآیندهای تنظیمی دیگر نیز نقش داشته باشد، از جمله تأثیر بر برخی مسیرهای سیگنالینگ داخل سلولی.

خرید و فروش ال-لوسین کد L8912

شرکت شیمی اندیشان آریا که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده دی گلوکز کد G8270  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی اندیشان آریا تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.دی برومو بینافتیل

                                     زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                                 نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                            ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

یادداشت آماده سازی:

اگر این ماده در غلظت بالاتر از 2 گرم + 15 میلی لیتر تهیه شود، ممکن است محلولی زرد رنگ ایجاد کند.

اقدامات بیوشیمی دی گلوکز

دی‌گلوکز به عنوان یک ایزومر از گلوکز، در فرآیندهای بیوشیمیایی مختلف نقش مهمی ایفا می‌کند. این ترکیب در مسیرهای متابولیکی و تنظیمی بسیاری شرکت دارد که در ادامه به برخی از اقدامات بیوشیمیایی دی‌گلوکز اشاره می‌کنیم:

1. مشارکت در مسیر گلوکونئوژنز: یکی از اقدامات بیوشیمیایی مهم دی‌گلوکز، مشارکت در مسیر گلوکونئوژنز است. در شرایطی که سطح گلوکز در بدن کاهش می‌یابد، دی‌گلوکز و سایر منابع غیر‌قندی می‌توانند به گلوکز تبدیل شوند تا تامین انرژی برای سلول‌ها تضمین شود. در این مسیر، دی‌گلوکز به گلوکز تبدیل می‌شود تا بتواند در فرآیند‌های متابولیکی مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

2. تأثیر بر انسولین و ترشح آن: تحقیقات نشان داده‌اند که دی‌گلوکز ممکن است تأثیری بر ترشح انسولین داشته باشد. انسولین یک هورمون مهم در تنظیم سطح قند خون است و نقش کلیدی در تجزیه و ترکیب گلوکز در سلول‌ها دارد. دی‌گلوکز می‌تواند در تنظیم این فرآیندها نقش داشته باشد.

3. نقش در مسیرهای متابولیکی: دی‌گلوکز ممکن است در مسیرهای متابولیکی دیگر نیز نقش داشته باشد. این ترکیب می‌تواند در فرآیندهای تنظیمی داخل سلول‌ها، مخصوصاً در مسیرهای سیگنالینگ داخل سلولی، تأثیرگذار باشد.

4. مشارکت در تشکیل انرژی: در فرآیندهای تخلیص انرژی در سلول‌ها، دی‌گلوکز به عنوان یک منبع انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب توسط مسیرهای مختلف متابولیکی به انرژی تبدیل می‌شود و از آن به عنوان یک منبع اصلی انرژی برای سلول‌ها استفاده می‌شود.

5. تأثیر بر تنظیم ژن‌ها: تحقیقات نشان داده است که دی‌گلوکز ممکن است تأثیری بر تنظیم ژن‌ها داشته باشد. این تأثیر می‌تواند بر روی فعالیت ژن‌ها و در نتیجه تولید پروتئین‌ها تأثیر بگذارد و بر عملکرد سلول‌ها تأثیر بگذارد.

دی گلوکز

دی گلوکز

خواص دی گلوکز

دی‌گلوکز، به عنوان یک ایزومر از گلوکز، خواص و کاربردهای خود را داراست که در زیر به برخی از این خواص اشاره می‌کنیم:

 • 1. تأمین انرژی: دی‌گلوکز مانند گلوکز، به عنوان یک نوع قند، منبع اصلی انرژی برای سلول‌ها است. این ترکیب در فرآیندهای متابولیکی تبدیل شده و به شکل آدنوزین‌تری‌فسفات (ATP) انرژی تولید می‌کند که در فعالیت‌های سلولی استفاده می‌شود.
 • 2. مشارکت در مسیرهای متابولیکی: دی گلوکز ممکن است در مسیرهای متابولیکی مختلف نقش داشته باشد. این ترکیب می‌تواند در مسیرهای تنظیمی داخل سلول‌ها و در تعادل ترکیبات شیمیایی داخل سلول مؤثر باشد.
 • 3. تأثیر بر ترشح انسولین: تحقیقات نشان داده‌اند که دی‌گلوکز ممکن است تأثیری بر ترشح انسولین داشته باشد. انسولین هورمونی است که نقش کلیدی در تنظیم سطح قند خون دارد و تأثیر مستقیمی بر مقدار گلوکز در خون دارد.
 • 4. نقش در فرآیندهای تنظیمی: دی گلوکز احتمالاً در تنظیم فعالیت‌های داخل سلولی و در تنظیم مسیرهای سیگنالینگ داخل سلول نقش دارد. این ترکیب ممکن است بر روی فعالیت ژن‌ها و ترجمه پروتئین‌ها تأثیرگذار باشد.
 • 5. مشارکت در تشکیل انرژی: دی‌گلوکز، مانند گلوکز، به عنوان یک منبع انرژی برای سلول‌ها عمل می‌کند. این ترکیب توسط مسیرهای مختلف متابولیکی به انرژی تبدیل می‌شود که در تمامی فعالیت‌های زیستی سلول‌ها استفاده می‌شود.

نکات پایانی:

دی گلوکز به عنوان یک ایزومر از گلوکز، در فرآیندهای متابولیکی و تغذیه‌ای مختلف نقش دارد. از جمله کاربردهای اصلی آن می‌توان به تأمین انرژی، مشارکت در تولید گلوکز، تأثیر بر ترشح انسولین و تنظیم فرآیندهای متابولیکی اشاره کرد. این ماده مهم در درک بهتر از عملکرد بیولوژیکی بدن و کاربردهای زیست‌شناسی دارای اهمیت است.

قیمت – فروش دی گلوکز کد G8270

شرکت شیمی اندیشان آریا یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) دی گلوکز کد G8270  می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.دی برومو بینافتیل

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید دی گلوکز کد G8270  میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی: 

021-66835628

021-66835637  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
09129618292  (واتس آپ 24ساعت)