ارتباط با ما :

Info@Shimiaria.Ir

02166859220

برچسب ها

5و5 دی متیل1،3 سیکلوهگزان دیون 7 نیترواکتینومایسینD سیگما آنتی بادی سیگما اتیل 4-(دی متیل آمینو)بنزوات اسید آنترانیلیک اسید اسکوربیک مرک ال سیستئین هیدروکلراید مونوهیدرات سیگما ال پرولین ان ان دی متیل فرمامید سیگما اپی گالوکاتچین گالات تریزما هیدروکلراید تری سدیم سیترات بازیک دی هیدرات جنستئین سیگما دیاستاز سیگما دی متیل دیوکسولان زایلیتول سیگماآلدریچ سدیم هیدروکسید سیگما سدیم کندرویتین سولفات سیگما شیمیایی ظرفشویی فرمول فرمول تهیه مایع ظرفشویی فرمول تهیه مایع ظرفشویی در خانه فرمول مایع ظرفشویی فنل سیگما لیپوپلی ساکاریدهای LPS- مایع مایع ظرفشویی محصولات سیگما آلدریچ محلول هیدروکسید آمونیوم سیگما مواد مواد شیمیایی مواد شیمیایی سیگما آلدریچ نمایندگی سیگماآلدریچ نمایندگی مرک آلمان نیکوتین مرک هپتاهیدرات دی بازیک فسفات سدیم هگزا متیل دی سیلازان هیدروکسی آپاتیت سیگما پاکلی تاکسل سیگما پلی کاپرولاکتون سیگما کارتوژنین سیگما کرومومایسین A3 کلریدطلا تری هیدرات (III) سیگما کلرید کلسیم سیگما

شیمی آریا

شیمی آریا نمایندگی وارد کننده تمامی مواد شیمیایی مرک آلمان در ایران! همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید

D-گالاکتوز

D-گالاکتوز کد G0750 به عنوان یک جزء از بافر نشاندار گالاکتوزیل ترانسفراز. همچنین به عنوان مکمل در براث MRS برای رشد لاکتوباسیل های گرمادوست برای القای بیان پروتئین uncoupling (UCP) در ترانسفورم های مخمر استفاده می شود.

گالاکتوز یک مونوساکارید ساده است که به عنوان منبع انرژی و به عنوان یک جزء ضروری از گلیکولیپیدها و گلیکوپروتئین ها عمل می کند. گالاکتوز از طریق تبدیل آن به گلوکز توسط آنزیم هایی که مسیر Leloir را تشکیل می دهند، به متابولیسم انرژی کمک می کند. نقص در ژن های کد کننده این پروتئین ها منجر به اختلال متابولیک گالاکتوزمی می شود.

شرکت شیمی اندیشان آریا وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که D-گالاکتوز کد G0750  یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

D-گالاکتوز

D-گالاکتوز (D-galactose) یک قند شکری مهم است که در طبیعت و در مواد غذایی وجود دارد. این قند به صورت معمول به عنوان یک ایزومر گلوکز شناخته می‌شود و دارای فرمول شیمیایی C6H12O6 می‌باشد. گالاکتوز در محیط‌های طبیعی به صورت اختصاصی به شکل D-(+)-گالاکتوز یافت می‌شود.

گالاکتوز در میان قندهای مختلف دارای ویژگی‌های خاصی است و در موارد مختلف به عنوان یک ماده شیرین‌کننده، در مواد غذایی، در محصولات لبنی، و در ترکیبات زیستی به کار می‌رود. این قند در ساختارهای مختلفی وجود دارد و در ترکیبات زیستی مانند گلیکوپروتئین‌ها و گلیکوزامینوگلیکان‌ها نیز حضور دارد.

در موارد پزشکی، گالاکتوز نقش مهمی در تشخیص برخی اختلالات ژنتیکی مانند بیماری‌های گالاکتوزمی (Galactosemia) دارد. افراد مبتلا به گالاکتوزمی نمی‌توانند گالاکتوز را به درستی متابولیزه کنند و این می‌تواند به مشکلات جدی سلامتی منجر شود.

در کل، گالاکتوز یک قند مهم در مواد غذایی و زیست‌شناسی است که در مصارف مختلف، از جمله تغذیه و دیاگرام‌های بیوشیمیایی، نقش دارد.

مشخصات محصول

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.sigmaaldrich.com مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

Sigma-Aldrich

 

 • کد: G0750
 • نام ماده: D-(+)-گالاکتوز
 • ≥99%
 • مترادف(ها): گالاکتوز
 • فرمول تجربی (نشانگذاری تپه): C6H12O6
 • شماره CAS: 59-23-4
 • وزن مولکولی: 180.16
 • بیلشتاین: 1724619
 • شماره EC: 200-416-4
 • شماره MDL: MFCD00151230
 • شناسه ماده PubChem: 24895021
 • NACRES: NA.21
D-گالاکتوز

D-گالاکتوز

خواص محصول

 • منبع بیولوژیکی: گاو (نشخوارکننده – گاو، گاو، بوفالو)
 • سطح کیفیت: 300
 • سنجش: ≥99%
 • فرم: پودر
 • تکنیک)
  HPLC: مناسب
 • ناخالصی ها: ≤0.1٪ گلوکز
 • mp: 168-170 درجه سانتیگراد (لیتر)
 • انحلال پذیری: H2O: محلول 100 میلی گرم در میلی لیتر، شفاف، بی رنگ
 • سیم SMILES: OC[C@@H](O)[C@H](O)[C@H](O)[C@@H](O)C=O
 • InChI: 1S/C6H12O6/c7-1-3(9)5(11)6(12)4(10)2-8/h1,3-6,8-12H,2H2/t3-,4+,5+,6 -/m0/s1

بسته بندی

 • 5G
 • 10mg
 • 10g
 • 25g
 • 50g
 • 100g
 • 500g
 • 1KG

D-گالاکتوز

کاربرد D-گالاکتوز

D-(+)-گالاکتوز (D-galactose) در موارد مختلف در طبیعت و صنایع مختلف کاربردهای متنوعی دارد. در زیر به برخی از کاربردهای مهم این قند شیرین اشاره می‌شود:

 1. صنعت غذایی: D-گالاکتوز به عنوان یک شکر طبیعی و شیرین‌کننده در صنعت غذایی استفاده می‌شود. این قند در تولید محصولات شیرینی، بیسکوییت‌ها، آبمیوه‌ها، محصولات لبنی، کیک، و دسرها به عنوان یک ماده افزودنی برای تغذیه و ایجاد طعم شیرین به کار می‌رود.
 2. تحقیقات بر روی میکروب‌ها: در مطالعات میکروبیولوژی و ژنتیک میکروبی، گالاکتوز به عنوان یک منبع کربن و انرژی برای میکروب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب می‌تواند در تحقیقات مرتبط با رشد و تکثیر میکروب‌ها مفید باشد.
 3. پزشکی: در پزشکی، گالاکتوز به عنوان یک عامل آزمایشی در آزمایش‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین، در برخی از موارد در تحقیقات مرتبط با تشخیص بیماری‌ها و اختلالات ژنتیکی نیز کاربرد دارد.
 4. صنایع داروسازی: D-گالاکتوز در تولید برخی از داروها به عنوان یک افزودنی یا اجزایی از فرآیند تولید به کار می‌رود. این ترکیب ممکن است در تهیه و فرآیند تولید داروهای خاص مورد استفاده قرار گیرد.

خرید و فروش D-گالاکتوز کد G0750

شرکت شیمی اندیشان آریا که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده D-گالاکتوز کد G0750  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی اندیشان آریا تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.دی برومو بینافتیل

                                     زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                                 نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                            ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمی محصول D-گالاکتوز

 • تحقیقات بر روی متابولیسم: D-گالاکتوز به عنوان یک مولکول کربن و انرژی در متابولیسم سلولی مورد مطالعه قرار می‌گیرد. تحقیقات بیوشیمیایی در مورد نحوه‌ی تجزیه و تحلیل گالاکتوز توسط انزیم‌ها و مسیرهای متابولیکی مختلف انجام می‌شود.
 • مطالعات بر روی انزیم‌ها: در تحقیقات بیوشیمی، انزیم‌ها که نقش اصلی در تبدیل گالاکتوز به متابولیت‌های دیگر ایفا می‌کنند، مورد مطالعه قرار می‌گیرند. این انزیم‌ها می‌توانند به عنوان نقاط عطف در متابولیسم گالاکتوز شناخته شوند و نقش انزیمی در این فرآیندها مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 • تحقیقات بر روی گلیکوپروتئین‌ها و گلیکوزیلاسیون: گالاکتوز نقش مهمی در گلیکوزیلاسیون پروتئین‌ها و لیپیدها دارد. تحقیقات بر روی گلیکوپروتئین‌ها (پروتئین‌های پوشیده شده از گروه‌های شکری) و نحوه‌ی اتصال گالاکتوز به این پروتئین‌ها جهت درک نقش آن در فرآیندهای بیولوژیکی انجام می‌شود.
 • تحقیقات در مورد ژنتیک و ژنومیک: گالاکتوز به عنوان یک مولکول مهم در تحقیقات ژنتیک و ژنومیک برای مطالعه تغییرات در ژن‌ها و بیان ژنی به کار می‌رود. این مطالعات ممکن است به درک نقش گالاکتوز در تنظیم ژنتیک و تأثیرات آن بر فرآیندهای بیولوژیکی کمک کنند.
 • تحقیقات بر روی بیماری‌ها: در مطالعات مرتبط با بیماری‌ها مانند بیماری‌های متابولیکی یا بیماری‌های ژنتیکی مانند گالاکتوزمیا (Galactosemia)، گالاکتوز به عنوان یک مولکول کلیدی در تشخیص و درک این بیماری‌ها مورد تحقیق قرار می‌گیرد.

تاریخچه

گالاکتوز اولین بار در دهه 1850 توسط دانشمندان شناسایی شد و به عنوان یک ایزومر گلوکز شناخته شد. این ایزومر گلوکزی در ساختار مولکولی خود، تفاوت‌هایی دارد که به عنوان دو گالاکتوز (D-galactose) و لاکتوز (D-lactose) شناخته می‌شوند. این شناخته شدن به طور تدریجی منجر به تحقیقات بیشتر درباره‌ی گالاکتوز و کاربردهای آن در زمینه‌های مختلف شد.

شیمی و ساختار مولکولی

گالاکتوز یک قند شکری مختصر با فرمول شیمیایی C6H12O6 است. این مولکول از شش اتم کربن، دوازده اتم هیدروژن، و شش اتم اکسیژن تشکیل شده است. در ساختار مولکولی گالاکتوز، گروه‌های هیدروکسیل (-OH) در جایگاه‌های مشخصی قرار دارند که برای واکنش‌ها و ارتباطات شیمیایی بسیار مهم هستند.

D-گالاکتوز

از محصول D-گالاکتوز در تولید کدام داروها استفاده می شود؟

D-گالاکتوز (D-galactose) در تولید برخی از داروها و محصولات پزشکی به عنوان یکی از مواد اولیه یا اجزای تشکیل‌دهنده مورد استفاده قرار می‌گیرد. مصارف دقیق آن ممکن است بسته به خصوصیات فیزیکی و شیمیایی داروها و محصولات پزشکی متفاوت باشد. در زیر به برخی از داروها و محصولات پزشکی اشاره می‌شود که D-(+)-گالاکتوز در تولید آنها به کار می‌رود:

 1. داروهای آنتی‌اکسیدان: D-(+)-گالاکتوز به عنوان یک ماده حامل و تقویت‌کننده در تولید داروهای آنتی‌اکسیدانی کاربرد دارد. آنتی‌اکسیدان‌ها می‌توانند به محافظت از سلول‌ها در برابر آسیب‌های اکسیداتیو کمک کنند.
 2. داروهای مسهل و ملین: گالاکتوز به عنوان یک ماده شیرین‌کننده و پایدارکننده مورد استفاده در تولید داروهای مسهل و ملین قرار می‌گیرد. این داروها به تسهیل گذراندن مواد از دستگاه گوارش و تسکین مشکلات معمول معده و روده‌ها کمک می‌کنند.
 3. مکمل‌های غذایی: گالاکتوز در تولید مکمل‌های غذایی و محصولات تغذیه‌ای مختلف مانند پودرهای پروتئینی و مکمل‌های ویتامینی به عنوان یک ماده حامل و افزودنی کاربرد دارد. این مکمل‌ها ممکن است برای تقویت تغذیه و تأمین نیازهای مختلف بدن مصرف شوند.
 4. محصولات مراقبت از پوست: در تولید برخی از محصولات مراقبت از پوست مانند کرم‌ها، لوسیون‌ها و کرم‌های ضد آفتاب، گالاکتوز به عنوان یک عامل نرم‌کننده و مرطوب‌کننده به کار می‌رود. این مواد ممکن است پوست را نرم کنند و از ترشحات زائد پوستی جلوگیری کنند.
 5. داروهای مخصوص بیماری‌های ژنتیکی: در برخی از داروهای مخصوص بیماری‌های ژنتیکی مانند بیماری‌های آنزیمی که به نوعی متابولیسم گالاکتوز را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند، گالاکتوز به عنوان یک ماده تغذیه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از D-(+)-گالاکتوز در تولید داروها و محصولات پزشکی نیاز به دقت بالا و رعایت استانداردهای کیفیتی دارد تا اثربخشی و ایمنی این محصولات تضمین شود.

قیمت – فروش D-گالاکتوز کد G0750

شرکت شیمی اندیشان آریا یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) D-گالاکتوز کد G0750 می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.دی برومو بینافتیل

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید D-گالاکتوز کد G0750  میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی: 

021-66835628

021-66835637  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
09129618292  (واتس آپ 24ساعت)