ارتباط با ما :

Info@Shimiaria.Ir

02166859220

برچسب ها

5و5 دی متیل1،3 سیکلوهگزان دیون 7 نیترواکتینومایسینD سیگما آنتی بادی سیگما اتیل 4-(دی متیل آمینو)بنزوات اسید آنترانیلیک اسید اسکوربیک مرک ال سیستئین هیدروکلراید مونوهیدرات سیگما ال پرولین ان ان دی متیل فرمامید سیگما اپی گالوکاتچین گالات تریزما هیدروکلراید تری سدیم سیترات بازیک دی هیدرات جنستئین سیگما دیاستاز سیگما دی متیل دیوکسولان زایلیتول سیگماآلدریچ سدیم هیدروکسید سیگما سدیم کندرویتین سولفات سیگما شیمیایی ظرفشویی فرمول فرمول تهیه مایع ظرفشویی فرمول تهیه مایع ظرفشویی در خانه فرمول مایع ظرفشویی فنل سیگما لیپوپلی ساکاریدهای LPS- مایع مایع ظرفشویی محصولات سیگما آلدریچ محلول هیدروکسید آمونیوم سیگما مواد مواد شیمیایی مواد شیمیایی سیگما آلدریچ نمایندگی سیگماآلدریچ نمایندگی مرک آلمان نیکوتین مرک هپتاهیدرات دی بازیک فسفات سدیم هگزا متیل دی سیلازان هیدروکسی آپاتیت سیگما پاکلی تاکسل سیگما پلی کاپرولاکتون سیگما کارتوژنین سیگما کرومومایسین A3 کلریدطلا تری هیدرات (III) سیگما کلرید کلسیم سیگما

شیمی آریا

شیمی آریا نمایندگی وارد کننده تمامی مواد شیمیایی مرک آلمان در ایران! همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید

6-متیل-5-هپتن-2-ون

6-متیل-5-هپتن-2-ون کد M48805 یک ترکیب شیمیایی است که از یک زنجیره کربنی ۷ آتمی تشکیل شده است که در موقعیت‌های ۲، ۵ و ۶ این زنجیره دارای یک گروه متیل (-CH3) هستند و در موقعیت ۲ دارای یک گروه کتونی (-CO-) نیز هستند. فرمول شیمیایی این ترکیب C8H16O می‌باشد.

این ترکیب معمولا به عنوان یک حلال در شیمی و صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین می‌توان از آن برای تولید انواع مواد شیمیایی مانند اسیدها، الکل‌ها و استرها استفاده کرد.

کمپانی سیگماآلدریچ (Sigma) یکی از شرکت‌های تأمین کننده مواد شیمیایی و تحقیقاتی است و محصولات مرتبط با رسوراترول را نیز عرضه می‌کند. این شرکت برخی از محصولاتی را که حاوی رسوراترول هستند، شامل پودر رسوراترول، محلول‌های حلال رسوراترول و کپسول‌های رسوراترول عرضه می‌کند. این محصولات برای استفاده در تحقیقات علمی در زمینه‌های مختلف، از جمله تحقیقات مرتبط با سلامتی، بیماری‌های مرتبط با سن و پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با التهابات، استفاده می‌شوند.

شرکت شیمی اندیشان آریا وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که  6-متیل-5-هپتن-2-ون کد M48805 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

6-متیل-5-هپتن-2-ون

6-متیل-5-هپتن-2-ون یک ترکیب شیمیایی بی‌رنگ و بدون بو است. این ترکیب در بخش‌های مختلفی از صنایع شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، در تولید رنگ‌های صنعتی، عطرها، مواد حفظ و نگهداری مواد غذایی، محصولات پوستی و آرایشی و بهداشتی و بسیاری دیگر از موارد استفاده این ترکیب می‌باشد.

از آنجایی که 6-متیل-5-هپتن-2-ون یک حلال قوی است، به عنوان حلال در فرآیندهای استخراج و جداسازی مواد مختلف نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در برخی صنایع مانند تولید پلاستیک، رزین‌ها، و لاستیک نیز از آن استفاده می‌شود.

این ترکیب در محصولاتی مانند عطرها و ادوکلن‌ها به عنوان یک عامل دهنده بو و طعم استفاده می‌شود. همچنین در محصولات آرایشی و بهداشتی مانند شامپو، صابون، لوسیون و کرم‌های ضد آفتاب نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در کل، 6-متیل-5-هپتن-2-ون به عنوان یک ترکیب شیمیایی مهم در صنایع مختلف استفاده می‌شود و در تولید محصولات مختلفی از جمله مواد شیمیایی، عطرها، آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشخصات محصول 6-متیل-5-هپتن-2-ون کد M48805

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس https://www.sigmaaldrich.com/ مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

 • نام ماده: 6-متیل-5-هپتن-2-ون
 • نام لاتین: 6-Methyl-5-hepten-2-one
 • کد: M48805
 • 99%
 • فرمول خطی: (CH3)2C=CHC2CH2COCH3
 • شماره CAS: 110-93-0
 • وزن مولکولی: 126.20
 • بیلشتاین: 1741705
 • شماره EC: 203-816-7
 • شماره MDL: MFCD00008905
 • شناسه ماده PubChem: 24896956
6-متیل-5-هپتن-2-ون

6-متیل-5-هپتن-2-ون

خواص محصول

 • Quality Level: 100
 • Assay: 99%
 • form: liquid
 • refractive index
  n20/D 1.439 (lit.)
 • bp: 73 °C/18 mmHg (lit.)
 • density
  0.858 g/mL at 20 °C
  0.855 g/mL at 25 °C (lit.)
 • SMILES string
  C\C(C)=C\CCC(C)=O
 • InChI
  1S/C8H14O/c1-7(2)5-4-6-8(3)9/h5H,4,6H2,1-3H3
 • InChI key
  UHEPJGULSIKKTP-UHFFFAOYSA-N

بسته بندی

 • 5ML
 • 100ML

کاربرد 6-متیل-5-هپتن-2-ون

6-متیل-5-هپتن-2-ون یک ترکیب شیمیایی با کاربردهای متنوع است. در زیر به برخی از کاربردهای این ترکیب در صنایع مختلف اشاره شده است:

صنایع عطرسازی: 6-متیل-5-هپتن-2-ون به عنوان یک ماده بو دهنده در ترکیبات عطرها، ادوکلن‌ها و اسپری‌های بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

صنایع آرایشی و بهداشتی: این ترکیب به عنوان یک عامل دهنده بو و طعم در ترکیبات محصولات آرایشی و بهداشتی مانند شامپو، صابون، لوسیون، کرم‌های ضد آفتاب و محصولات مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

صنایع غذایی: 6-متیل-5-هپتن-2-ون به عنوان یک ماده طعم‌دهنده در محصولات غذایی مانند آجیل، سس، ماست، نوشابه، بیسکوییت و شکلات استفاده می‌شود.

صنایع رنگ و رزین: این ترکیب به عنوان یک حلال در تولید رنگ‌های صنعتی و رزین‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

صنعت لاستیک: 6-متیل-5-هپتن-2-ون به عنوان یک حلال در تولید لاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

صنایع داروسازی: این ترکیب به عنوان یک حلال در تولید برخی داروها و مواد مخدر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در کل، 6-متیل-5-هپتن-2-ون به عنوان یک ترکیب شیمیایی با کاربردهای متعدد در صنایع مختلف استفاده می‌شود.

6-متیل-5-هپتن-2-ون

6-متیل-5-هپتن-2-ون

خرید و فروش 6-متیل-5-هپتن-2-ون کد M48805

شرکت شیمی اندیشان آریا که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده 6-متیل-5-هپتن-2-ون کد M48805 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی اندیشان آریا تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

                   زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                            نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                                   ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمی 6-متیل-5-هپتن-2-ون

اقدامات بیوشیمیایی مربوط به 6-متیل-5-هپتن-2-ون به تحلیل و شناخت واکنش‌های شیمیایی این ترکیب در سیستم‌های زیستی می‌پردازد. در زیر به برخی از اقدامات بیوشیمیایی مربوط به 6-متیل-5-هپتن-2-ون اشاره شده است:

تجزیه ترکیب: 6-متیل-5-هپتن-2-ون به وسیله برخی از باکتری‌ها و قارچ‌ها تجزیه می‌شود. در این فرایند، ترکیب به کربن دی اکسید و آب تجزیه می‌شود.

بازدارنده رشد: 6-متیل-5-هپتن-2-ون می‌تواند به عنوان یک بازدارنده رشد برای برخی از باکتری‌ها و قارچ‌ها عمل کند. این ترکیب با کاهش سطح pH محیط رشد، باعث مهار رشد این میکروارگانیسم‌ها می‌شود.

تشکیل محصولات نهایی: 6-متیل-5-هپتن-2-ون می‌تواند در سیستم‌های زیستی به محصولات نهایی دیگری تبدیل شود. به عنوان مثال، در یکی از مطالعات، با استفاده از باکتری‌ها، این ترکیب به محصولاتی مانند هپتان-4-آلدهید و هپتان-4-الکل تبدیل شد.

در کل، اقدامات بیوشیمیایی مربوط به 6-متیل-5-هپتن-2-ون به تجزیه، بازدارندگی رشد و تشکیل محصولات نهایی متنوع در سیستم‌های زیستی مرتبط هستند.

چه نوع باکتری‌ها و قارچ‌هایی می‌توانند 6-متیل-5-هپتن-2-ون را تجزیه کنند؟

تجزیه 6-متیل-5-هپتن-2-ون توسط برخی از باکتری‌ها و قارچ‌ها انجام می‌شود. در زیر به برخی از این میکروارگانیسم‌ها اشاره شده است:

باکتری‌ها: برخی از باکتری‌ها مانند Pseudomonas putida، Pseudomonas aeruginosa، Bacillus subtilis، و Rhodococcus erythropolis قادر به تجزیه 6-متیل-5-هپتن-2-ون هستند.

قارچ‌ها: برخی از قارچ‌ها مانند Aspergillus niger، Aspergillus oryzae، و Candida tropicalis نیز قادر به تجزیه 6-متیل-5-هپتن-2-ون هستند.

با توجه به اینکه تجزیه 6-متیل-5-هپتن-2-ون توسط میکروارگانیسم‌ها به صورت طبیعی در محیط‌های زیستی انجام می‌شود، می‌توان از فرایند بیودگرادیشن برای تصفیه آب و خاک از این ترکیب استفاده کرد.

آیا می‌توان از این میکروارگانیسم‌ها برای تصفیه فاضلاب استفاده کرد؟

بله، می‌توان از باکتری‌ها و قارچ‌هایی که قادر به تجزیه 6-متیل-5-هپتن-2-ون هستند، برای تصفیه فاضلاب استفاده کرد. در واقع، استفاده از میکروارگانیسم‌ها به عنوان بیوسورفکتانت‌ها در فرایند تصفیه فاضلاب، به دلیل ویژگی‌های زیستی و قابلیت تجزیه این میکروب‌ها، به یکی از روش‌های جدید و مؤثر برای تصفیه فاضلاب تبدیل شده است.

در این روش، باکتری‌ها و قارچ‌ها به عنوان بیوسورفکتانت‌ها به فاضلاب اضافه می‌شوند تا بهبود قابل توجهی در رواناب حاصل از تصفیه فاضلاب داشته باشد. با استفاده از این روش، می‌توان به کاهش میزان مواد آلی و رنگ‌دهی فاضلاب، افزایش کارایی فرایند تصفیه فاضلاب و حفظ محیط زیست کمک کرد.

به طور خاص، پژوهش‌ها نشان داده است که باکتری‌های Rhodococcus erythropolis و Pseudomonas putida می‌توانند به عنوان بیوسورفکتانت‌ها در فرایند تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار گیرند.

6-متیل-5-هپتن-2-ون

6-متیل-5-هپتن-2-ون

آیا این روش در سراسر جهان استفاده می‌شود؟

استفاده از باکتری‌ها و قارچ‌هایی که قادر به تجزیه 6-متیل-5-هپتن-2-ون هستند، به عنوان بیوسورفکتانت‌ها در فرایند تصفیه فاضلاب، روشی نوین و مؤثر برای تصفیه فاضلاب است که در سال‌های اخیر در برخی مناطق جهان مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال، هنوز این روش در سراسر جهان به طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته است و در برخی مناطق جهان همچنان از روش‌های سنتی برای تصفیه فاضلاب استفاده می‌شود.

به طور کلی، استفاده از روش بیوسورفکتانتی در تصفیه فاضلاب، به دلیل ویژگی‌های زیستی و قابلیت تجزیه این میکروب‌ها، به یکی از روش‌های مؤثر و بی دردسر برای تصفیه فاضلاب تبدیل شده است.

آیا روش بیوسورفکتانتی در ایران نیز استفاده می‌شود؟

بله، در ایران نیز از روش بیوسورفکتانتی در تصفیه فاضلاب استفاده می‌شود. در حال حاضر، برخی از شرکت‌های تصفیه فاضلاب در ایران از این روش برای بهبود کارایی فرایند تصفیه فاضلاب استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، در یکی از پروژه‌های تصفیه فاضلاب در شهر تهران، با استفاده از باکتری‌های Pseudomonas putida به عنوان بیوسورفکتانت، میزان مواد آلی و رنگ‌دهی فاضلاب کاهش یافته و عملکرد فرایند تصفیه فاضلاب بهبود یافته است.

همچنین، در پژوهش‌هایی که در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی ایران انجام شده است، نیز به بررسی کارایی روش بیوسورفکتانتی در تصفیه فاضلاب پرداخته شده است. برای مثال، در یکی از پژوهش‌های انجام شده در دانشگاه تهران، کارایی باکتری‌های Rhodococcus erythropolis و Pseudomonas putida به عنوان بیوسورفکتانت‌ها در تصفیه فاضلاب مورد بررسی قرار گرفته و بهبود قابل توجهی در کارایی فرایند تصفیه فاضلاب مشاهده شده است.

قیمت – فروش 6-متیل-5-هپتن-2-ون کد M48805

شرکت شیمی اندیشان آریا یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ)  6-متیل-5-هپتن-2-ون کد M48805  می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید 6-متیل-5-هپتن-2-ون کد M48805  میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی: 

021-66835628

021-66835637  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
09129618292  (واتس آپ 24ساعت)