ارتباط با ما :

Info@Shimiaria.Ir

02166859220

برچسب ها

5و5 دی متیل1،3 سیکلوهگزان دیون 7 نیترواکتینومایسینD سیگما آنتی بادی سیگما اتیل 4-(دی متیل آمینو)بنزوات اسید آنترانیلیک اسید اسکوربیک مرک ال سیستئین هیدروکلراید مونوهیدرات سیگما ال پرولین ان ان دی متیل فرمامید سیگما اپی گالوکاتچین گالات تریزما هیدروکلراید تری سدیم سیترات بازیک دی هیدرات جنستئین سیگما دیاستاز سیگما دی متیل دیوکسولان زایلیتول سیگماآلدریچ سدیم هیدروکسید سیگما سدیم کندرویتین سولفات سیگما شیمیایی ظرفشویی فرمول فرمول تهیه مایع ظرفشویی فرمول تهیه مایع ظرفشویی در خانه فرمول مایع ظرفشویی فنل سیگما لیپوپلی ساکاریدهای LPS- مایع مایع ظرفشویی محصولات سیگما آلدریچ محلول هیدروکسید آمونیوم سیگما مواد مواد شیمیایی مواد شیمیایی سیگما آلدریچ نمایندگی سیگماآلدریچ نمایندگی مرک آلمان نیکوتین مرک هپتاهیدرات دی بازیک فسفات سدیم هگزا متیل دی سیلازان هیدروکسی آپاتیت سیگما پاکلی تاکسل سیگما پلی کاپرولاکتون سیگما کارتوژنین سیگما کرومومایسین A3 کلریدطلا تری هیدرات (III) سیگما کلرید کلسیم سیگما

شیمی آریا

شیمی آریا نمایندگی وارد کننده تمامی مواد شیمیایی مرک آلمان در ایران! همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید

2-دئوکسی دی گلوکز

2-دئوکسی دی گلوکز یا 2-Deoxy-D-گلوکز (2-DG) در تحقیقات تغذیه گلوکوپرویک برای فراخوانی و مطالعه فرآیندهای پاسخ ضد تنظیمی (CRR) استفاده می شود. 2-دئوکسی دی گلوکز در توسعه راهبردهای ضد سرطانی که شامل حساسیت رادیویی و شیمیایی و استرس اکسیداتیو است استفاده می شود.

شرکت شیمی اندیشان آریا وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که 2-دئوکسی دی گلوکز کد D8375  یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد موانع شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

2-دئوکسی دی گلوکز

2-دئوکسی دی گلوکز (D-deoxyglucose) ترکیبی شیمیایی است که به عنوان یک مشتق دئوکسی (Deoxy) از گلوکز، یک قند شکری، شناخته می‌شود. این ترکیب به صورت یک استر متحرک از 2-دئوکسی دی گلوکز (2-Deoxy-D-glucose) و یک گروه فسفات (با فسفات گروه OH در جایگاه 2 در مولکول گلوکز جایگزین شده) در ساختار خود دارد.

استفاده از 2-دئوکسی دی گلوکز در تحقیقات بیوشیمی و فیزیولوژی عموماً به دلیل ویژگی‌های خاص آن صورت می‌گیرد:

 • تحقیقات متابولیکی: 2-دئوکسی دی گلوکز به عنوان یک ماده مشابه گلوکز وارد سلول‌ها می‌شود، اما نمی‌تواند به صورت کامل متابولیزه شود. این ویژگی می‌تواند در تحقیقات مرتبط با متابولیسم سلولی و مسائل مرتبط با گلوکز مورد استفاده قرار گیرد.
 • درمان سرطان: 2-دئوکسی دی گلوکز به عنوان یک ماده مهم در تحقیقات مرتبط با درمان سرطان شناخته می‌شود. این ترکیب به عنوان یک مهارکننده پروژستراژلاندین (پروتئین مرتبط با رشد سلولی) وارد سلول‌های سرطانی می‌شود و می‌تواند رشد و انتشار آنها را کنترل کند.
 • پژوهش‌های مغزی: دئوکسی دی گلوکز در تحقیقات مغزی به عنوان یک ماده مشابه گلوکز در مطالعات عصب‌شناختی و تصویربرداری مغزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانی که به مغز وارد می‌شود، ممکن است نمونه‌برداری از مصرف گلوکز توسط مغز را ممکن کند.

در کل، دئوکسی دی گلوکز یک ماده مهم در تحقیقات بیوشیمیایی، فیزیولوژی، و پزشکی است که به عنوان یک ابزار تحقیقاتی مفید در مطالعات متابولیکی، سلولی، و نوروساینس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشخصات محصول

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.sigmaaldrich.com مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

Sigma-Aldrich

 

 • کد: D8375
 • 2-دئوکسی دی گلوکز
 • ≥98٪ (GC)، کریستالی
 • مترادف(ها): 2-دئوکسی گلوکز، 2-دئوکسی-دی-آرابینوهگزوز
 • فرمول تجربی (نشانگذاری تپه): C6H12O5
 • شماره CAS: 154-17-6
 • وزن مولکولی: 164.16
 • بیلشتاین: 1723331
 • شماره EC: 205-823-0
 • شماره MDL: MFCD00151328
 • شناسه ماده PubChem: 24894205
 • NACRES: NA.25
2-دئوکسی دی گلوکز

2-دئوکسی دی گلوکز

خواص محصول

 • منبع بیولوژیکی: مصنوعی
 • سطح کیفیت: 200
 • سنجش: ≥98٪ (GC)
 • فرم: کریستالی
 • تکنیک)
  کروماتوگرافی گازی (GC): مناسب
 • رنگ: سفید تا مایل به سفید
 • mp: 146-147 درجه سانتیگراد (لیتر)
 • انحلال پذیری: H2O: 0.250 گرم در 5 میلی لیتر
 • دمای ذخیره سازی: 2-8 درجه سانتی گراد
 • سیم SMILES: OC[C@@H](O)[C@@H](O)[C@H](O)CC=O

بسته بندی

 • 10mg
 • 1g
 • 5g
 • 25g
 • 100g
2-دئوکسی دی گلوکز

2-دئوکسی دی گلوکز

کاربرد 2-دئوکسی دی گلوکز

2-دئوکسی دی گلوکز (2-Deoxy-D-glucose یا 2-DG) یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک مشتق دئوکسی (Deoxy) از گلوکز شناخته می‌شود. این ترکیب به دلیل ویژگی‌های خاص آن در موارد زیر کاربردهای مختلفی دارد:

 1. تحقیقات درمانی سرطان: 2-DG به عنوان یک ماده دارویی در تحقیقات مرتبط با درمان سرطان مورد مطالعه قرار گرفته است. این ترکیب می‌تواند به تقلیل سرطان‌زایی انرژی در سلول‌های سرطانی کمک کند، که می‌تواند به کنترل رشد آنها و تاثیرات مضر آنها در بدن انسان کمک کند.
 2. پژوهش‌های علمی: 2-DG به عنوان یک ماده آزمایشگاهی در تحقیقات علمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب به عنوان یک ابزار برای مطالعه مسائل مرتبط با متابولیسم سلولی، پاتوفیزیولوژی، و بیوشیمی سلولی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. تحقیقات مغزی: در مطالعات مرتبط با مغز و علم اعصاب، 2-DG به عنوان یک ماده مشابه گلوکز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده می‌تواند در تصویربرداری مغزی و تحقیقات مرتبط با عملکرد مغز و سلول‌های عصبی به کار رود.
 4. بازتولید اکسیژن: 2-DG ممکن است در تحقیقات مرتبط با بازتولید اکسیژن مورد استفاده قرار گیرد. این ترکیب می‌تواند در فهم فرآیند‌های مرتبط با تولید اکسیژن در سلول‌ها و بافت‌ها کمک کند.
 5. درمان بیماری‌های عصبی: 2-DG در تحقیقات برای درمان برخی اختلالات عصبی مانند پارکینسون و آلزایمر مورد بررسی قرار می‌گیرد. این ترکیب ممکن است به بهبود عملکرد مغز و کاهش آسیب عصبی کمک کند.

خرید و فروش 2-دئوکسی دی گلوکز

شرکت شیمی اندیشان آریا که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده 2-دئوکسی دی گلوکز  با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی اندیشان آریا تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.دی برومو بینافتیل

                                     زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                                 نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

                            ارسال شهرستان: توسط شرکت های حمل و نقل ( ترمینال، پست، تیپاکس)

اقدامات بیوشیمی/فیزیول 2-دئوکسی دی گلوکز

2-Deoxy-D-Glucose (2-Deoxyglucose) یک آنالوگ گلوکز است که از طریق اعمال آن بر روی هگزوکیناز، مرحله محدود کننده سرعت گلیکولیز، گلیکولیز را مهار می کند. توسط هگزوکیناز به 2-DG-P فسفریله می شود که نمی تواند بیشتر توسط فسفوگلوکز ایزومراز متابولیزه شود. این منجر به تجمع 2-DG-P در سلول و کاهش ATP سلولی می شود. در شرایط آزمایشگاهی، 2-دئوکسی گلوکز برای القای اتوفاژی، افزایش تولید ROS و فعال کردن AMPK نشان داده شده است.

2-دئوکسی دی گلوکز

2-دئوکسی دی گلوکز

از محصول 2-دئوکسی دی گلوکز در تولید کدام داروها استفاده می شود؟

2-دئوکسی دی گلوکز (2-Deoxy-D-glucose یا 2-DG) در تولید برخی داروها و محصولات پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به ویژه در زمینه‌های مرتبط با تحقیقات سرطانی و علم اعصاب. در زیر به برخی از داروها و محصولات پزشکی اشاره می‌شود که از 2-دئوکسی دی گلوکز به عنوان یکی از مواد اصلی استفاده می‌کنند:

 • 2-DG در تحقیقات سرطانی: 2-دئوکسی دی گلوکز به عنوان یک ماده دارویی در تحقیقات مرتبط با سرطان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب می‌تواند به تقلیل انرژی مورد نیاز برای رشد و انتشار سلول‌های سرطانی کمک کند. به عنوان نمونه، ممکن است در تحقیقات بر روی ترمیم بافت‌های سرطانی و کنترل رشد تومورها به کار گیرد.
 • 2-DG در تحقیقات علم اعصاب: در مطالعات مرتبط با علم اعصاب و بیماری‌های مغزی مانند پارکینسون و آلزایمر، 2-دئوکسی دی گلوکز به عنوان یک ماده مورد مطالعه و تحقیق قرار می‌گیرد. این ترکیب ممکن است در تلاش برای کاهش علائم بیماری‌های عصبی و بهبود عملکرد مغز مورد استفاده قرار گیرد.
 • داروهای ضد ویروسی: برخی تحقیقات نشان داده است که 2-دئوکسی دی گلوکز ممکن است در تولید داروهای ضد ویروسی مورد استفاده قرار گیرد. این ترکیب به عنوان یک ماده مثبت‌کننده اثر داروهای ضد ویروسی معمولی کاربرد دارد و می‌تواند تأثیرات آنها را تقویت کند.
 • مطالعات پاتوفیزیولوژیکی: 2-دئوکسی دی گلوکز ممکن است در مطالعات پاتوفیزیولوژیکی و مرتبط با بیماری‌ها به عنوان یک ماده آزمایشگاهی برای تست و تحقیقات بر روی سلول‌ها و بافت‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

تاریخچه 2-دئوکسی دی گلوکز

تاریخچه استفاده از 2-دئوکسی دی گلوکز به دهه 1950 بازمی‌گردد، و ابتدا به عنوان یک مشتق شناخته شده از گلوکز در تحقیقات متابولیسم سلولی در نظر گرفته شد. در سال‌های بعد، نقش این ترکیب در کاهش متابولیسم گلوکز در سلول‌ها و کاربردهای آن در تحقیقات بر روی سرطان و بیماری‌های عصبی به دلیل ویژگی‌های خاص آن مورد توجه قرار گرفت.

شیمی و مکانیسم عمل

2-دئوکسی دی گلوکز به عنوان یک مشتق دئوکسی از گلوکز شناخته می‌شود. در ساختار این ترکیب، گروه هیدروکسیل (OH) در جایگاه 2 مولکول گلوکز با یک اتم هیدروژن جایگزین شده است. این تغییر در ساختار مولکولی باعث می‌شود که 2-دئوکسی دی گلوکز نتواند به صورت کامل متابولیزه شود و به عنوان یک ماده شبیه‌سازی کننده گلوکز عمل کند.

عملکرد اصلی 2-دئوکسی دی گلوکز در سلول‌ها مربوط به متابولیسم گلوکز است. این ترکیب به عنوان یک جایگزین گلوکز وارد سلول‌ها می‌شود، اما نمی‌تواند به صورت کامل به انرژی متابولیزه شود. به جای آن، 2-دئوکسی دی گلوکز به صورت فسفاته شده به دی-2-دئوکسی دی گلوکوز-6-فسفات تبدیل می‌شود و در مرحله‌های بعدی متابولیسم تعلیق می‌گیرد. این تأثیر باعث کاهش متابولیسم گلوکز در سلول‌ها می‌شود.

قیمت – فروش 2-دئوکسی دی گلوکز

شرکت شیمی اندیشان آریا یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) 2-دئوکسی دی گلوکز می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.دی برومو بینافتیل

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید 2-دئوکسی دی گلوکز کد D8375 میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی: 

021-66835628

021-66835637  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
09129618292  (واتس آپ 24ساعت)