ارتباط با ما :

Info@Shimiaria.Ir

02166859220

برچسب ها

5و5 دی متیل1،3 سیکلوهگزان دیون 7 نیترواکتینومایسینD سیگما آنتی بادی سیگما اتیل 4-(دی متیل آمینو)بنزوات اسید آنترانیلیک اسید اسکوربیک مرک ال سیستئین هیدروکلراید مونوهیدرات سیگما ال پرولین ان ان دی متیل فرمامید سیگما اپی گالوکاتچین گالات تریزما هیدروکلراید تری سدیم سیترات بازیک دی هیدرات جنستئین سیگما دیاستاز سیگما دی متیل دیوکسولان زایلیتول سیگماآلدریچ سدیم هیدروکسید سیگما سدیم کندرویتین سولفات سیگما شیمیایی ظرفشویی فرمول فرمول تهیه مایع ظرفشویی فرمول تهیه مایع ظرفشویی در خانه فرمول مایع ظرفشویی فنل سیگما لیپوپلی ساکاریدهای LPS- مایع مایع ظرفشویی محصولات سیگما آلدریچ محلول هیدروکسید آمونیوم سیگما مواد مواد شیمیایی مواد شیمیایی سیگما آلدریچ نمایندگی سیگماآلدریچ نمایندگی مرک آلمان نیکوتین مرک هپتاهیدرات دی بازیک فسفات سدیم هگزا متیل دی سیلازان هیدروکسی آپاتیت سیگما پاکلی تاکسل سیگما پلی کاپرولاکتون سیگما کارتوژنین سیگما کرومومایسین A3 کلریدطلا تری هیدرات (III) سیگما کلرید کلسیم سیگما

شیمی آریا

شیمی آریا نمایندگی وارد کننده تمامی مواد شیمیایی مرک آلمان در ایران! همین حالا با ما تماس حاصل فرمایید

استریک اسید

استریک اسید یکی از اسیدهای آلی قوی در شیمی است که با فرمول شیمیایی C₇H₆O₇H₂ یا C₂H₄O₂ نمایندگی می‌شود. این ماده به صورت بلورهای بی‌رنگ یا پودر کریستالی با خواص ترشی و تندی شناخته می‌شود. استریک اسید به طور طبیعی در میوه‌ها مانند پرتقال، لیمو، لیموترش، و توت فرنگی و همچنین در گیاهان مانند جوانه‌های جو و کنجد یافت می‌شود.

شرکت شیمی اندیشان آریا وارد کننده اصلی محصولات سیگماآلدریچ است که استریک اسید کد S4751 یکی از این موارد می باشد. این شرکت با ایجاد دفتر نمایندگی در کشور ترکیه واردات محصولات مرک و سیگماآلدریچ را میسر نموده تا بتواند مانع از ایجاد تحریم شده و محصولات شیمیایی را با انواع برندها به دست متقاضیان گرامی برساند.

استریک اسید

استریک اسید یک محصول شیمیایی مهم است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده به عنوان یک اسید طبیعی با فرمول C₂H₄O₂ شناخته می‌شود. استریک اسید به عنوان یک افزودنی غذایی در صنعت غذا و نوشیدنی‌ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا بهبود طعم و اسیدیته مواد غذایی را ایجاد می‌کند.

همچنین، در صنایع نوشابه‌سازی نیز به منظور تولید نوشابه‌ها و مشروبات گازدار، استفاده می‌شود. این محصول به عنوان یک ماده افزودنی در داروسازی، تولید کاغذ و صنایع شیمیایی نیز به کار می‌رود. با ویژگی‌های اسیدیته، حلالیت، و خواص ضد اکسیدانی، Stearic acid از اهمیت بالایی در صنایع مختلف برخوردار است و به بهبود کیفیت محصولات کمک می‌کند.

استریک اسید

مشخصات محصول استریک اسید کد S4751

شرکت سیگما آلدریچ (Sigma) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید مواد شیمیایی، محصولات آزمایشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی است. برای مشاهده لیست قیمت محصولات سیگما می توانید به وب سایت آنها به آدرس www.sigmaaldrich.com مراجعه کنید. در این وب سایت می توانید به راحتی محصولات سیگما را بر حسب نام، شماره فهرست، دسته بندی، برند و… جستجو کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فهرست محصولات در بخش های مختلف وب سایت، به راحتی به دسته بندی های محصولات سیگما دسترسی پیدا کنید.

Sigma-Aldrich
 • نام ماده: استریک اسید
 • نام لاتین: Stearic acid
 • کد: S4751
 • Grade I, ≥98.5% (capillary GC)
 • Synonym(s): 1-Heptadecanecarboxylic acid, C18:0, Cetylacetic acid, NSC 25956, NSC 261168, Octadecanoic acid, Stearophanic acid
 • Linear Formula: CH3(CH2)16COOH
 • CAS Number: 57-11-4
 • Molecular Weight: 284.48
 • Beilstein: 608585
 • EC Number: 200-313-4
 • MDL number: MFCD00002752
 • PubChem Substance ID: 24899616
 • NACRES: NA.25

استریک اسید

بسته بندی

 • 1g
 • 5g
 • 10g
 • 25g
 • 100g

خواص فیزیکی

 • فشار بخار: 1 میلی متر جیوه (173.7 درجه سانتی گراد)
 • نوع: درجه I
 • سنجش: ≥98.5٪ (GC مویرگی)
 • فرم: پودر
 • bp: 361 درجه سانتیگراد (لیتر)
 • mp: 67-72 درجه سانتیگراد (لیتر)
 • انحلال پذیری: کلروفرم: 100 میلی گرم در میلی لیتر، شفاف، بی رنگ
 • تراکم: 0.845 گرم بر سانتی متر مکعب
 • گروه عملکردی: اسید کربوکسیلیک
 • نوع لیپید: اسیدهای چرب اشباع شده

خواص شیمیایی

 • اسیدیته: استریک اسید به عنوان یک اسید ضعیف شناخته می‌شود و در محلول‌های آبی به اسیدیته افزوده می‌شود.
 • حلالیت: این ماده به راحتی در آب حل می‌شود و محلول‌های استریک اسید به عنوان اسیدهای طبیعی مورد استفاده در آشامیدنی‌ها و مواد غذایی تهیه می‌شوند.
 • تجزیه‌پذیری: استریک اسید به راحتی تجزیه می‌شود و به مواد غذایی افزوده می‌شود تا طعم و اسیدیته آنها را بهبود دهد.
 • خواص ضد‌اکسیدانی: استریک اسید می‌تواند به عنوان یک ماده ضد اکسیدانی در مواد غذایی و آشامیدنی‌ها عمل کند و از فرسایش و اکسیداسیون آنها جلوگیری کند.

کاربردهای استریک اسید

 1. در صنایع غذایی: استریک اسید به عنوان یک ماده افزودنی معمول در مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بهبود طعم و اسیدیته محصولات انجام شود. همچنین، از آن به عنوان یک ماده ضد اکسیدانی در محصولات غذایی استفاده می‌شود.
 2. در صنایع نوشابه‌سازی: Stearic acid به عنوان اسید برای تهیه نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های گازدار استفاده می‌شود.
 3. در صنایع داروسازی: استریک اسید به عنوان یک ماده افزودنی در تولید داروها و عقاقیر به کار می‌رود.
 4. در صنایع تولید کاغذ: این ماده به عنوان یک ماده برای کنترل PH در تولید کاغذ مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 5. در صنایع شیمیایی: Stearic acid به عنوان یک ماده اولیه برای تولید مواد شیمیایی دیگر مانند استرات ها و استر ها به کار می‌رود.
  در کل، استریک اسید به عنوان یک ماده شیمیایی چند منظوره با کاربردهای متعدد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و اهمیت زیادی در زمینه‌های مختلف دارد.

استریک اسید

خرید و فروش استریک اسید کد S4751

شرکت شیمی اندیشان آریا که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران، با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش، جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده آلفا ترپینئول کد 07501 با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی اندیشان آریا تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل نمودن از صحت نام محصول، کد، شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.دی برومو بینافتیل

                                     زمان ارسال سفارشات از انبار: ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد

                                                 نحوه ارسال کالای مشتریان: تهران توسط پیک

اقدامات بیوشیمی استریک اسید کد S4751

بیوشیمی استریک اسید، فرآیندها و واکنش‌های شیمیایی مرتبط با این ترکیب در سیستم‌های زیستی و ارگانیسم‌ها را مورد مطالعه قرار می‌دهد. در زیر به برخی از اقدامات بیوشیمی استریک اسید اشاره می‌شود:

تجزیه استریک اسید توسط آنزیم‌ها: در سیستم‌های زیستی، آنزیم‌های خاصی وجود دارند که استریک اسید را تجزیه می‌کنند. این فرآیند تجزیه به موادی مانند کربن دی‌اکسید و آب منجر می‌شود و انرژی تولید می‌کند.

تولید انرژی: استریک اسید در مسیر تجزیه متابولیک انسان و سایر ارگانیسم‌ها مشارکت دارد. در چرخه ترکیبی کرب و اکسیژن (چرخه کرب)، استریک اسید تجزیه شده و انرژی ذخیره شده در مولکول‌های ATP (آدنوزین تری فسفات) تولید می‌شود.

تولید مولکول‌های ترکیبی: استریک اسید در بیوشیمی به عنوان مولکولی کلیدی در ترکیب و ساختار متابولیت‌ها و بسیاری از مولکول‌های اساسی از جمله آمینو اسیدها، نوکلئوتیدها و چربی‌ها شناخته می‌شود.

مسیرهای متابولیک اسید استریک: استریک اسید در مسیرهای متابولیک مختلفی نقش دارد، از جمله مسیر گلیکولیز (تجزیه قند به انرژی) و مسیر چربی ترکیبی (تولید چربی‌ها و لیپیدها).

در مسیرهای فرعی: استریک اسید در مسیرهای فرعی متابولیسم مختلف مانند مسیرهای سنتز آمینو اسیدها و سنتز نوکلئوتیدها نیز نقش دارد.

بیان ژن‌ها و سیگنال‌دهی: Stearic acid نقش در بیان ژن‌ها و سیگنال‌دهی در سلول‌ها دارد و می‌تواند تأثیر متنوعی بر روی عملکرد سلولی داشته باشد.

استریک اسید به عنوان یک ترکیب شیمیایی مهم در بیوشیمی و متابولیسم ارگانیسم‌ها و سیستم‌های زیستی علمی مورد مطالعه و تحقیق قرار می‌گیرد و نقش مهمی در تأمین انرژی و ترکیب مولکول‌های اساسی ایفا می‌کند.

از محصول استریک اسید در تولید کدام داروها استفاده می شود؟

استریک اسید به عنوان یک ماده شیمیایی مهم در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله در تولید داروها. استریک اسید به عنوان یک ماده افزودنی در فرآیندهای تولید داروها و عقاقیر استفاده می‌شود. این ماده در تولید داروهای مختلف نقش‌های متعددی ایفا می‌کند، از جمله:

 1. داروهای ضد درد: Stearic acid به عنوان یکی از مواد معمول در داروهای ضد درد و ضد التهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) استفاده می‌شود. این داروها به کاهش التهاب، تسکین درد و کاهش تب کمک می‌کنند. برخی از مشهورترین NSAIDs شامل آسپرین (استریک اسید اسپرین)، ایبوپروفن و ناپروکسن هستند.
 2. داروهای ضد اسید معده: Stearic acid به عنوان ماده فعال در داروهای معده محافظ (مثل آنتاگونیست‌های رسپتور H₂ و مهارکننده‌های پمپ پروتون) استفاده می‌شود. این داروها به کاهش ترشح اسید معده و درمان امراض مرتبط با افزایش اسیدیته معده مانند زخم معده و برداشتهای معده کمک می‌کنند.
 3. داروهای مرتبط با سیستم عصبی: استریک اسید در برخی از داروهای مرتبط با سیستم عصبی مانند داروهای مهارکننده سیستم عصبی مرکزی (CNS) و مهارکننده رشد سلول‌های توموری (سیتوتوکسیک) نیز به کار می‌رود.
 4. داروهای مرتبط با کارکرد قلب و عروق: استریک اسید در برخی از داروهای مرتبط با کارکرد قلب و عروق مورد استفاده قرار می‌گیرد تا به بهبود عملکرد قلب و کاهش خطر بیماری‌های قلبی-عروقی کمک کند.

در کل، Stearic acid به عنوان یک ماده شیمیایی مهم در تولید داروها و داروهای مختلف استفاده می‌شود و در درمان بسیاری از امراض مختلف و مشکلات سلامتی نقش اساسی ایفا می‌کند.

ساختار استریک اسید

استریک اسید یک اسید آلی از خانواده اسیدهای کربوکسیلیک است و دارای فرمول شیمیایی C₂H₄O₂ است. ساختار شیمیایی استریک اسید به صورت یک مولکول دواتمی کربوکسیلیک (COOH) ترتیب داده شده است که شامل یک اتم کربن (C) متصل به یک اتم اکسیژن (O) و یک اتم هیدروژن (H) در یک سوی زنجیره و یک گروه هیدروکسیل (OH) در سوی دیگر زنجیره می‌باشد.

در نمایش ساختاری، Stearic acid به صورت زیر نمایش داده می‌شود:

Copy code
H
|
C–C–O–OH
|
O
همانطور که در نمایش بالا مشاهده می‌شود، گروه کربوکسیل (COOH) در یک انتهای زنجیره قرار دارد و گروه هیدروکسیل (OH) در انتهای دیگر زنجیره قرار دارد. این ساختار مشخص کنندهٔ ویژگی‌های Stearic acid به عنوان یک اسید کربوکسیلیک و نقطهٔ شروع مختصر فرآیندهای بیوشیمیایی و شیمیایی مختلف در زیست‌شناسی و شیمی است.

استریک اسید

قیمت – فروش استریک اسید کد S4751

شرکت شیمی اندیشان آریا یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی و آزمایشگاهی بخصوص محصولات (سیگماآلدریچ) استریک اسید کد S4751  می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت تهیه این محصولات (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان  این شرکت در ارتباط باشید و یا از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول به همراه میزان نیاز خود را ارسال تا در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری نمائیم.دی برومو بینافتیل

جهت محصولات بیشتر واستعلام سریع قیمت خرید استریک اسید کد S4751  میتوانید از طریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز در کمترین زمان پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید.

راههای ارتباطی: 

021-66835628

021-66835637  (ساعات تماس:8.30 الی 19)
09120701927  (واتس آپ 24ساعت)